Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
     مصوبات شورای اسلامی شهر همدان
 
شماره صدور :   8
تاریخ صدور :   1397/02/09
شماره جلسه :  8
تاریخ جلسه :   1397/02/09
 

صورت جلسه شماره 8

 

 هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت 15/9 روز یک شنبه مورخ  09/02/97 با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید وقرائت فرازهایی از وصیتنامه شهید اکبر جلالی و اعلام دستورکار توسط جناب آقای دکتر مولوی ریاست شورا در محل سالن جلسات بشرح زیر تشکیل شد.

 

-جلسه مشترک :

 

- پیرو هماهنگی و دعوت به عمل آمده قبلی و دعوتنامه شماره 360286/11/70 مورخ 4/2/97  ، تعدادی از اعضای محترم ادوار گذشته شورای اسلامی شهر همدان (دوره اول تا چهارم) و جناب آقای نیکبخت استاندار محترم همدان ، جناب آقای خجسته (نماینده محترم مجلس شورای اسلامی) ، صوفی (شهردار محترم همدان) و حضرت آیت ا... محمدی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه همدان به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها در صحن شورای اسلامی شهر حضور پیدا کردند.

 

 

 

- آقای دکتر مولوی ریاست شورا ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور مدعوین در صحن شورا ، نهم اردیبهشت ماه سالروز تشکیل شوراهای اسلامی را تبریک گفته و به جایگاه شوراها در روستا و شهرهای کشور اشاره کرد و اظهار داشت در شرایط فعلی شوراهای اسلامی شهرها عملاً شورای شهرداری ها هستند امیدواریم توسط دولتمردان محترم هرچه زودتر قانون جامع مدیریت یکپارچه شهری تصویب و ابلاغ شود.

ضمناً دکتر مولوی به اقداماتی که شورا و شهرداری در کنار سایر ادارت در شکل گیری بحث همدان 2018 انجام شده اشاره ودرخصوص آثار جانبی داخلی وخارجی آن مطالبی را بیان نمود.

 

- آقای مهندس نیکبخت استاندار همدان با تبریک سالروز تاسیس شوراها اظهار داشت : تبلور مردم سالاری دینی در وجود شوراهای اسلامی است . شوراها موفق تر خواهند بود اگر به وظایف قانونی خود عمل کنند. افق همدان با توجه به اتفاقات بین المللی که در سال جاری در همدان رفع خواهد داد (همدان 2018)  باید بسیار گسترده تر دیده شود. همه باید در کنار هم در زیباسازی شهر همدان به ویژه ورودی ها و آماده سازی زیرساخت ها تلاش بکنیم. ما آمادگی داریم در کنار شما در جهت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری تلاش کنیم و این کار با سرمایه گذاری بخش خصوصی آسانتر و زودتر دست یافتنی خواهد بود.

 

- آقای دکتر خجسته نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از شورای اسلامی شهر و تبریک نهم اردیبهشت اظهار داشت مجلس درصدد تعیین تکلیف و پیگیری لایحه مدیریت واحد شهری است. درآمد پایدار نیز از مسائلی است که باید پیگیری شود. طرحی به مجلس داده شده تا در جهت شفاف سازی امور مشروح مذاکرات صحن شورای مراکز استان ها از طریق رادیو پخش شود.

 

- آیت ا... محمدی ضمن تقدیر و تشکر و تبریک روز شوراهای اسلامی اظهار داشت مشورت ، مشارکت در عقل دیگران است و زکات عقل مشورت دادن است. بدیهی است چنانچه شخصی مطلبی را که می داند و نگوید و یا اینکه مشاوره صحیح ندهد مرتکب گناه بسیار بزرگی شده است.

 

- آقای حجازی با تشکر و قدردانی و تبریک نهم اردیبهشت اظهار داشت بهتر است از کارها و اقدامات صورت گرفته قبلی نیز استفاده شود. به نظر من اگر همدان به عنوان پایگاه گردشگری یا دارالمومنین نامیده و انتخاب می شود مسلماً بخاطر بعد جغرافیایی آن نیست و چه بسا گسترش جغرافیایی آن موجب آسیب در این امور بشود و لذا بهتر است و پشنهاد می شود دراین مورد قبل از هر اقدامی کارهای کارشناسی لازم از طریق شورا یا مرکز مطالعات صورت بگیرد.

 

- سرکار خانم دباغیان نیز با تبریک نهم اردیبهشت و تقدیر و تشکر از شورای اسلامی شهر اظهار داشت از اینکه بنرهای نصب شده در بعضی از بزرگراه های تهران در مورد همدان 2018 را می بینم احساس غرور می کنم. ضمن اینکه لازم است امکانات و زیر ساخت های لازم فراهم شود. و جایگاه واقعی شوراها به مدیران استان معرفی شود.

 

- آقای صوفی شهردار همدان با تبریک نهم اردیبهشت اظهار داشت خدماتی که اکنون در حد قابل قبولی ارائه می شود ماحصل تلاش های پنج دوره شورای اسلامی شهر می باشد. و اجلاس جهانی که به زودی در همدان برگزار خواهدشد ناشی از زحمات و تلاش های همه شما عزیزان است .

 

- آقای دکتر مولوی ریاست شورا ضمن تشکر مجدد از حضور مدعوین در صحن شورا اظهار داشت :

ما امیدواریم اعضای محترم ادوار گذشته شورای اسلامی شهر با ارائه تجربیات و راهکارها ما را در انجام وظایف و ارائه خدمت بیشتر وبهتر به شهروندان محترم کمک کنند.

از جناب آقای استاندار و حضرت آیت ا... محمدی از بابت حمایت هایی که همیشه از شوراهای اسلامی شهر به عمل آورده اند نهایت تشکر را داریم .

ضمناً از اعضای ادوار گذشته شورای اسلامی شهر همدان با اهداء لوح و هدیه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 

پایان/ 

 
     
 
     
     
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٨ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۸۰۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان