Tue November 20, 2018   |   سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/07/03
صورت جلسه شماره 43
1397/07/01
صورت جلسه شماره 42
1397/06/27
صورت جلسه شماره 41
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
     مصوبات شورای اسلامی شهر همدان
 
شماره صدور :   78
تاریخ صدور :   1396/11/08
شماره جلسه :  78
تاریخ جلسه :   1396/11/08
 

صورت جلسه شماره 78

 

 هفتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت 9 روز یکشنبه مورخ  08/11/96 با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید وقرائت فرازهایی از وصیتنامه شهید علیرضا فولاد طاهر  و اعلام دستورکار توسط جناب آقای دکتر مولوی ریاست شورا در محل سالن جلسات بشرح زیر تشکیل شد.

 

- پیرو هماهنگی های به عمل آمده قبلی ، مسوولین درآمد شهرداری در صحن شورا حضور پیدا کرده و درخصوص بندهایی از ارزش محاسباتی سال 1397 توضیحاتی ارائه کردند که پس از بحث و بررسی های لازم  مقرر گردید در جلسه بعدی صحن شورا ، تصمیم لازم و نهایی اخذ گردد.

 

- نامه مورخ 3 /  11/96 کمیسیون شهرسازی و معماری (367715/ش مورخ  3  / 11  /96) مطرح و در جهت کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز و ایمن نمودن ساختمان ها در محدوده توانمندسازی موارد ذیل مصوب و مقرر شد به جناب آقای عراقی معاونت محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری پیشنهاد شود :

یکی از رویکردهای مدیریت شهری حرکت به سمت کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز و ایمن نمودن ساختمانهاست ویکی از مشکلات پیش رو در این حوزه نیاز به اخذ مهندسین ذیصلاح جهت پروانه ساختمانی املاک واقع در محدوده توانمندسازی است که این امر باعث عدم استقبال مردم به حرکت در مسیر قانونی و اخذ پروانه ساختمانی شده است ، فلذا در جهت تسریع و تسهیل نمودن امر حرکت به سوی قانونمند کردن ساخت و ساز املاک واقع در محدوده بازآفرینی محلات (توانمندسازی) پیشنهاد می گردد دو مورد از راهکارها در این خصوص تصمیم گیری گردد. ) مصوبات شورا:

الف - حق الزحمه مهندسین در این مناطق با سایر نقاط شهر متفاوت و به گونه ای تنظیم گردد که هم توان مالی افراد لحاظ گردد هم در ابتدا شوقی جهت حرکت مردم در جهت اخذ مهندسین ذیصلاح و ایمن نمودن ساختمانها باشد و در کمیته 4 نفره به این مهم پرداخته شود.

ب - در ستاد بازآفرینی محلات لزوم حضور 4 مهندس برای ساختمانهای تا 5/3 طبقه به2 مهندس کاهش یابد ، که در این راستا بسیاری از متقاضیان چون در سالهای گذشته اقدام به طی مراحل اخذ پروانه نموده بودند ولی امسال جهت قطعی شدن مهندس اقدام کرده اند مشمول لزوم انتخاب 4 مهندس برای امضای نقشه ها شده اند که باعث نارضایتی و مراجعه به شورای شهر شده است ، فلذا مستدعی است در این خصوص اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

 

 

 

 

 

 
     
 
     
     
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢١ کاربران آنلاین :
۵۸۹,۹۹۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان