Sat October 20, 2018   |   شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/07/03
صورت جلسه شماره 43
1397/07/01
صورت جلسه شماره 42
1397/06/27
صورت جلسه شماره 41
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
     مصوبات شورای اسلامی شهر همدان
 
شماره صدور :   64
تاریخ صدور :   1396/09/05
شماره جلسه :  64
تاریخ جلسه :   1396/09/05
 

صورت جلسه شماره 64

 

 شصت و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت 45/8 روز یک شنبه مورخ  05/09/96 با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و اعلام دستورکار توسط جناب آقای دکتر مولوی ریاست شورا در محل سالن جلسات بشرح زیر تشکیل شد.

 

- جناب آقای دکتر مولوی ریاست شورا مطالبی را خطاب به اعضای شورا مطرح کرد که اهم آنها بشرح زیر خلاصه
می شود :

الف- با توجه به زلزله ای که در غرب کشور (استان کرمانشاه) رخ داد و از آنجاییکه بیشتر نقاط ایران زلزله خیز می باشد لذا ایجاب می کند آمادگی های اولیه و زیربنایی را داشته باشیم از جمله اینکه شهرداری پنج نقطه جغرافیایی شهر همدان را انتخاب و ضمن هماهنگی با سایر دستگاهها و ادارات و نهادهای ذی ربط نسبت به تسطیح ، مخلوط ریزی ، تعیین معابر و شوارع ، پیش بینی چگونگی نصب چادر و یا استقرار کانکس ، پیش بینی دفع آب و فاضلاب ، پیش بینی امکان نقل و انتقال  اسکان یافتگان در محل های مذکور در اسرع وقت با کمترین هزینه و... اقدام نماید.

ب- در بازدیدهایی که توسط کمیسیون های محترم شورا به عمل می آید به اهمیت و جایگاه شورا توجه خاص بشود و هر کمیسیونی وظیفه خود را انجام دهد.

 

- پیرو هماهنگی های به عمل آمده قبلی آقایان حجت الاسلام والمسلمین ثابتی مسوول محترم دفتر ولی فقیه  ومطلبی وقائدی از جمعیت هلال احمر استان در صحن شورا حضور پیدا کردند.

پس از خوشامدگویی توسط ریاست شورا و قدردانی از فعالیت ها و زحمات جمعیت هلال احمر استان و همه دست اندرکاران دولتی و مردمی در کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه ، آقایان ثابتی ، مطلبی و قائدی مطالبی را در خصوص چگونگی اقدام و عملکرد جمعیت هلال احمر در این حادثه غیرمترقبه از تشکیل کمپین برای کمک به زلزله زدگان تحت عنوان یک سرپناه امن خبر داده و خواستار مشارکت همه آحاد مردم در این امر خداپسندانه شدند.

در جمعبندی این مبحث ، آقای دکتر مولوی ریاست شورا گفتند :

-         با توجه به محدودیت های قانونی که معمولاً دست و پاگیر ادارات و سازمان های دولتی می باشد لذا نهادهای مردمی به دلیل فراغت از این مسائل معمولاً راحتتر و زودتر می توانند در خیلی از موارد وارد شوند.

-         لازم است مسوولین محترم دولتی کمک ها و اقدامات بشر دوستانه و خداپسندانه هموطنان عزیز را در حوادث غیر مترقبه مدیریت بکنند.

-         شورا و شهرداری همدان نیز آمادگی دارد کمک های لازم را در حد وسع و توان خود تقدیم بکند.

-         تشکیل کمپین مردمی کمک به زلزله زدگان تحت عنوان یک سرپناه امن خیلی عالی است. پیشنهاد ما این است که در کمپین مذکور با محوریت خود شما که یک نهاد مردمی و شناخته شده هستید اداره و تداوم داشته باشد.

-         کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر با هماهنگی شما و سایر ادارات و دستگاههای ذی ربط و اشخاص ذی نفوذ جلسات لازم را تشکیل خواهد داد.

 

- با توجه به اینکه پنجم آذرماه به فرمان مرحوم حضرت امام (ره) سالروز تشکیل بسیج مستضعفان در سال 1358
می باشد لذا آقای رسولی سرپرست شهرداری همدان و فرمانده و تعدادی از اعضای بسیج پایگاه مالک اشتر شهرداری در صحن شورا حضور پیدا کردند.

آقای دکتر مولوی پس ازخیرمقدم و خوشامدگویی به مدعوین ، به فرمان تاریخی مرحوم حضرت امام (ره) در تشکیل بسیج و نقش بسیج در زمان دفاع مقدس ، فعالیت و اقدامات در امور مختلف کشور ، جایگاه و فعالیت اخیر در اربعین امسال و میزبانی از زائرین امام حسین (ع) و سایر امور اشاره و از خدمات موثر و بی نظیر آنان تشکر و در خاتمه نیز با اهداء لوح از آنان تقدیر نمود.

 

- با توجه به اینکه جناب آقای صوفی مستند به مصوبه جلسه شماره 62 مورخ 24/8/96 به عنوان شهردار همدان انتخاب و جهت طی مراحل قانونی صدور حکم بشرح نامه شماره 362994/11/70 مورخ 25/8/96 شورای اسلامی شهر به استانداری همدان معرفی شده و استانداری نیز در اجرای تبصره 3 بند 1 ماده 80 قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75 با اصلاحات بعدی آن ، ایشان را برای صدور حکم به وزارت کشور معرفی نمود. لذا حکم سرپرستی شماره 361920/11/70 مورخ 6/6/96 آقای سید مصطفی رسولی مطرح و موافقت و مقرر گردید تا صدور و ابلاغ حکم آقای صوفی که در مراحل پایانی صدور می باشد آقای سید مصطفی رسولی سرپرستی شهرداری همدان را عهده دار بوده و امور شهر و شهرداری را اداره نماید.

 

 

پایان/

 
     
 
     
     
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢١ کاربران آنلاین :
۵۸۱,۴۲۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان