Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
     مصوبات شورای اسلامی شهر همدان
 
شماره صدور :   50
تاریخ صدور :   1396/07/11
شماره جلسه :  50
تاریخ جلسه :   1396/07/11
 

صورت جلسه شماره 50

 

 پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت  16.35  روز سه شنبه  مورخ  11/07/1396با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید وقرائت فرازهایی از وصیتنامه شهید امیر نادری و اعلام دستورکار توسط جناب آقای دکتر ابراهیم مولوی ریاست شورا در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد.

 

- در اجرای بند 1 ماده 71 قانون تشکیلات ، وظایف وانتخابات شوراهای اسلامی کشور وانتخاب شهرداران مصوب 1/3/1375 واصلاحات مصوب 1382 و27/8/1386 پس از توضیحات ریاست شورا درخصوص فرآیند نامزدهای شهرداری  همدان و مصاحبه ها ومذاکرات حضوری به عمل آمده در صحن شورا با هریک از آنان واستماع برنامه ها وسیاست های کاری آنان برای ایام تصدی سمت شهرداری ، درنهایت چهار نفر از آنان به عنوان نفرات مورد نظر شورا به مرحله نهایی رسیدند . از بین آنان با رای گیری که به عمل آمد جناب آقای دکتر حسین مرادی با اکثریت قاطع آرا (با یازده رای)برای مدت چهار (4) سال (تاپایان دوره پنجم شوراهای اسلامی) به عنوان شهردار همدان انتخاب شد . تا اینکه مراحل قانونی بعدی جهت معرفی ایشان به وزارت محترم کشور برای صدور حکم به عمل آید .

 

- پیرو هماهنگی های به عمل آمده قبلی آقایان حسینی بیدار ، آذرتکین و هیات همراه از شرکت آبفا در صحن شورا حضور پیدا کرده و گزارش سمعی بصری از عملکرد آبفا در سطح شهر همدان جهت اطلاع اعضای شورا ارائه شد و تعدادی از اعضاء نقطه نظرات و پیشنهادات خود را جهت تعامل و همکاری هر چه بیشتر آبفا و شهرداری به خصوص ارائه خدمات در نقاط حاشیه شهر مطرح کردند.ومقرر گردید مصوبه شورای اسلامی شهر در خصوص تبصره سه که درتاریخ 31/6/96 به پایان می رسد برای یکسال تمدید شود.

 

- براساس هماهنگی هایی که به عمل آمده بود آقای میسر مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان به اتفاق معاونین و هیات همراه در صحن شورا حضور یافتند.

آقایان میسر (مدیرکل ) وغفاری ، نظری ، رحیمی نژاد والوندی از معاونین ومدیران سیما وسیمای مرکز همدان نقطه نظرات خود را در مورد چگونگی تعامل و همکاری هر چه بیشتر صدا و سیما ، شهرداری وشورا مطرح و از ریاست و اعضای شورا از بابت امکان حضور آنان در صحن شورا قدردانی کردند.

آقای دکتر مولوی ریاست شورا نیز ضمن تشکر از حضور مسوولین صدا و سیمای مرکز همدان در صحن شورا اظهار داشت :

-      امیدوارم ارتباط شورا و صدا و سیما بیشتر و بهتر از سابق شود...

-      زحمات و تلاش های صدا و سیما به ویژه در ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراها برکسی پوشیده نیست.

-      صدا و سیما پل ارتباطی و بهترین وسیله انتقال خواسته ها و مطالبات مردم به مدیریت شهری می باشد....

-      ما آمادگی داریم با صدا و سیما در راستای رسالت شورا و صدا و سیما وشهرداری همکاری داشته باشیم ....

-      صدا و سیما نماینده ای را به شورا معرفی بکند تا با حضور در کمیسیون فرهنگی شورا بتواند مسائل را پوشش داده و در امور فرهنگی جامعه نقش شورا و صدا و سیما پررنگتر شود.

-      همدان به عنوان شهر سبز پایدار جهان اسلام انتخاب شد و این اتفاق کمی نبود و لازم است در این خصوص نیز اقدامات صدا و سیما چشمگیرتر باشد....

-      امسال شهید سعید قهاری از فرماندهان دفاع مقدس در سطح ملی به عنوان شهید شاخص انتخاب شده که با ساختن برنامه های لازم در این زمینه ضمن پاسداشت مقام شامخ آن شهید عزیز ، می توان درراستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام برداشت .

-      درقالب برنامه هرروز یک مسجد که به پخش مستقیم برگزاری نماز جماعت مغرب وعشا درمساجد می پردازد از نمازهای برگذار شده در بوستان های شهر توسط شهرداری نیز برنامه تهیه وپخش شود.

-      علیرغم مشکلات اقتصادی شهرداری خوشبختانه پروژه هایی قابل توجه مثل پیاده راه بوعلی اجرا شد و پیاده راه اکباتان و میدان امام (ره) در حال اجرا است که در آینده نقش بسزایی در امور اجتماعی و اقتصادی شهر خواهد داشت.

آقایان گردان ، قراباغی ، فتحی ، کاوسی و رحیمی فر نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را با پیش زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی مطرح کردند.

در خاتمه آقای میسر مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان اظهار داشت :

-         پیشنهاد مشخص من هم این است در کمیسیون فرهنگی شورا حلقه واسط در جهت تعامل با شورا داشته باشیم تا بتوانیم زحمات و فعالیت های شورای اسلامی را به شهروندان انتقال دهیم....

-         حساسیت ها نسبی است ، موردی از نظر شما از حساسیت بالا برخوردار است که ممکن است از نظر شخص یا اشخاص دیگر حساسیت کمتری داشته باشد. لذا اگر شما مسائل موردنظر خود را از طریق حلقه واسط انتقال بدهید بهتر می توان کار کرد...

-         صدا و سیما از نظر محتوی محتاج شماست. ما آمادگی کامل داریم حتی صحن شورا را طبق مدیریتی که خودتان اعمال می کنید زنده پخش کنیم ....

-         در مورد استودیو رادیو شهر که دوستان اشاره کردند ما از ابتدا در جریان این موضوع بودیم و طراحی آن برای تلویزیون هم بود . اما پس از کشیدن فیبر نوری در مراحل نهایی رها شد و عملیاتی نشد. در این مورد ما آمادگی داریم با راه اندازی رادیوی آن در جهت راه اندازی تلویزیون استودیو مذکور هم تعامل داشته باشیم ....

 

- نامه شماره 8565/11/10 مورخ 4/7/96 شهرداری (364433/ش مورخ 4/7/96) مطرح و در راستای رونق بخشی و تشویق مالکین املاک واقع در محدوده قانونی شهر که قصد اخذ مجوزهای لازم و طی نمودن مراحل قانونی برای اخذ پروانه تجاری ملک خود را داشته و به شهرداری مراجعه می نمایند موافقت شد از تاریخ 1/7/96 لغایت 15/8/96 با اعمال ضریب 70% و از تاریخ 16/8/96 لغایت 30/9/96 با اعمال ضریب 80% در کلیه عوارض های متعلقه جهت صدور پروانه ساختمانی املاک (صرفاً تجاری) در صورت پرداخت نقدی و یکجا لحاظ گردد. ضمناً تا پایان مهلت در نظر گرفته شده تبصره 3 ماده 17 تعرفه عوارض سال 96 قابل اعمال نبوده و نیز موارد تخفیفات فوق الذکر مشمول تهاترهای شهرداری با پیمانکاران و سازمان های وابسته نمی باشد.

 

- نامه شماره 8705/11/10 مورخ 10/7/96 شهرداری (364547/ش مورخ 10/7/96) مطرح و به منظور تسهیل در انجام محاسبات و رعایت حقوق شهروندان با موارد ذیل راجع به اصلاحیه عوارض تراکم در ارتفاع موافقت شد :

الف- در صورتی که در سند به صورت شفاف عرض معبر بیان شده باشد ملاک ، عرض معبر مندرج در سند است. در صورتیکه بعد از تاریخ  صدور سند ، پاسخ استعلامی مبنی بر عرض معبر از شهرداری دریافت گردیده باشد ، ملاک عرض معبر ذکر شده در پاسخ استعلام است.

ب- چنانچه قبلاً پروانه داشته باشد و یا نقل و انتقال قبل از سال 85 صورت گرفته باشد  ملاک ، عرض معبر در پروانه یا پاسخ نقل و انتقال قبل از 85 می باشد. ضمناً می بایست تعریض را رعایت کرده باشد.

پ- در صورتی که در سند عرض معبر به صورت شفاف بیان نشده باشد ، ملاک عمل :

1/پ- عرض معبر در آخرین عکس هوایی قبل از طرح تفصیلی ملاک عمل قرار گیرد.

2/پ- در صورتی که در هیچکدام از بندهای فوق عرض معبر مشخص نشد حداقل تعداد طبقات مورد عمل جهت محاسبه Sg عدد 3 در نظر گرفته می شود.

 

 پایان/

 
     
 
     
     
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٢ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۸۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان