Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
     مصوبات شورای اسلامی شهر همدان
 
شماره صدور :   43
تاریخ صدور :   1396/06/20
شماره جلسه :  43
تاریخ جلسه :   1396/06/20
 

صورت جلسه شماره 43

 

 چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت 30/8 روز دوشنبه مورخ  20/6/96 با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و اعلام دستورکار توسط جناب آقای مولوی ریاست شورا در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد.

 

- براساس هماهنگی های به عمل آمده قبلی آقایان حاجی بابایی و خجسته نمایندگان محترم مردم شریف همدان در مجلس شورای اسلامی ، آقای رسولی (سرپرست شهرداری همدان) به همراه معاونین و مدیران شهرداری در صحن شورا حضور پیدا کردند.

 

پس از آنکه ریاست شورا به حضار خیر مقدم و خوشامد گفت ، ایشان (آقای دکتر مولوی) و آقای رسولی (سرپرست شهرداری همدان ) و تعدادی از اعضای شورا (آقایان عسگریان ، فتحی ، گردان ، قراباغی ، کاوسی امید و خانم ها روانبخش و نورا... زاده ) مسائل ، مشکلات ، پیشنهادات و خواسته های شهرداری و شورای اسلامی شهر را جهت پیگیری و اقدام قانونی توسط نمایندگان محترم مجلس مطرح کردند که به اهم آنها بشرح زیر اشاره می شود :

 

الف- مشکلات عدم تخصیص و پرداخت سهم شهرداری از جرائم راهنمایی و رانندگی و سایر درآمدهای متمرکز ....

ب- مشکلات ناشی از عدم امکان دریافت به اندازه و بموقع قیر ...

پ- عدم پرداخت بدهی و عوارض شهرداری توسط دستگاههای دولتی.

ت- لغو تعدادقابل توجه از کدهای درآمدی شهرداری توسط دیوان عدالت اداری.

ث- لزوم کمک و مساعدت بیشتر دولت محترم به شهرداری در مورد بافت فرسوده و مسائل اجتماعی .... تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان زحمتکش شهرداری.

ج- لزوم بازنگری در قوانین مربوط به شهرداری ها.

چ- تشکیل جلسات مشترک ماهانه یا فصلی با نمایند گان محترم ومسئولین محترم ارشد استان به منظورطرح مسائل مالی ، اجتماعی و بخصوص امور فرهنگی و آموزش شهروندی ....

خ- صدا و سیما هم در مبحث فرهنگ جامعه و آموزش شهروندی نقش خاص دارد و لازم است به اعتبارات این نهاد هم توجه شود ... در بازنگری و اصلاح قانون شوراها و شهرداری ها بحث ترکیب اعضای شورای اسلامی استان و شورای عالی استان ها حا ئز اهمیت خاص می باشد .... لازم است شهرداری ها در ترکیب هیات دولت یک متولی خاص داشته باشند ... ضمناً پروژه میدان میوه و تره بار و مشکل جاده تهران همدان توسط استانداری وراه و شهرسازی مرتفع شود...

د- بحث مشکل مالی را همه شهرداری ها دارند و شهرداری همدان خوشبختانه در مقایسه با شهرداری های هم درجه و استان های همجوار خوب اداره شده است ... پروژه های خوبی در حال اجراست که البته نیاز به کمک دارد از قبیل پارکینگ های طبقاتی ، تقاطع شهید همدانی ، پیاده راه اکباتان و میدان امام (ره) .... لزوم رسیدگی به حاشیه شهر ...... اقدام در مورد درآمدهای ناشی از تبصره 3 توسط آبفا .... اقدام (کمک مالی دولت) برای ساماندهی ورودی های شهر ....

 

آقایان خجسته و حاجی بابایی پس از صحبت ها و بیان مشکلات و خواسته های سرپرست شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر مطالبی را مطرح کردند که اهم آنها عبارت است از :

الف- شوراهای اسلامی شهرها به هیچوجه به جناح بندی های سیاسی وارد نشوند .... آنچه مهم است کار و برنامه ریزی است .... از عوامل اصلی آشفتگی موجود در شهرها عدم مدیریت واحد شهری است که این مورد توسط مجلس و هیئت دولت در حال بررسی های کارشناسی است .... ما برای تشکیل جلسات ماهانه یا فصلی آمادگی داریم .... از مشکلات شهرها وجود ادارات ، نهادها و سازمان ها در فضاهای مسکونی و کوچه و محله ها است که لازم است سایت اداری مشخص و ادارات به مرور منتقل شوند .... بحث بلند مرتبه سازی نیز باید در همه جای شهر نباشد و نقطه و سایت آن تعریف شود... عدم واگذاری بعضی از امور و پروژه ها به بخش خصوصی از دیگر مشکلات می باشد.

ب- مشکل شهر همدان اساسی و کلیدی است .... هزینه آموزش از نظر من هرینه جاری نیست بلکه عمرانی است ... ورودی های همدان واقعاً مشکل ساز است و باید ساماندهی شود.... نقشه جامع و تفصیلی همدان در دست تهیه می باشد ....

پروژه پردیس سینمایی همدان باید پیگیری شود.... هدف جذب مهاجر می باشد .... اعتبارات عمرانی و پروژه ها که در حال حاضر در شهر همدان در دست اجرا می باشد مانند بیمارستان اکباتان کم نیست و ارقام قابل توجهی هزینه می شود ضمن اینکه بیمارستان فاطمیه واقعاً نیاز به گسترش ، توسعه و .... دارد.

 

 پایان/

 
     
 
     
     
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١١ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۷۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان