Tue July 17, 2018   |   سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/03/13
صورت جلسه شماره 16
1397/03/08
صورت جلسه شماره 15
1397/03/06
صورت جلسه شماره 14
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/١٧ تعداد بازدیـد : ٢٠   بازگشت
 
 
 


رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان:


شهرداری متولی اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو باشد

 

 

 رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداری ها باید متولی اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو باشند.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی در جمع خبرنگاران افزود: ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه، خودروهای عمومی و یا پیاده روی، تلنگری فرهنگی است که بیاندیشیم با آلودگی‌های زیست محیطی چه آسیب‌هایی در کمین سلامت ماست و فلسفه سه شنبه‌های بدون خودرو همین است.

 

سلماسی افزود: استفاده از هوای سالم و پاکیزه حق همه مردم است و می‌طلبد اقشار مختلف مردم برای کاهش آلودگی و رسیدن به هوا پاک و سالم تلاش کنند.

 

وی ادامه داد: طرح سه شنبه‌های بدون خودرو ماهیتی مردمی و غیرحاکمیتی دارد اما برای اجرا و موفقیت باید در کنار ظرفیت‌های مردمی از توان و امکانات حوزه‌های دیگر نیز بهره مند بود تا اصلاح نگرش رفتارهای شهروندی در استفاده از دوچرخه و نیز وسایل نقلیه عمومی برای سفرهای درون شهری نهادینه شود.

 

سلماسی به درخواست کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا مبنی بر اجرای همایش‌های دوچرخه سواری و ایجاد سه شنبه‌های بدون خودرو جهت فرهنگ‌سازی در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و دوچرخه اشاره کرد و یادآور شد: شهرداری‌ها به دلیل داشتن تعداد نیروی انسانی بالا می‌توانند در این زمینه پیشگام باشند.

 

وی اضافه کرد: خانواده‌های بزرگ شهرداری‌ها می‌توانند ضمن استفاده از دوچرخه یکی از بزرگترن الگوی‌های فرهنگ سازی در امر دوچرخه سواری به عنوان وسیله نقلیه در جهت ایجاد سلامتی و داشتن هوایی پاک و سالم برای تنفس باشند.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: انتظار می‌رود مدیران و معاونان شهرداری و حتی خود شهردار هم نه تنها در این طرح و برنامه شرکت کنند بلکه شرایط حضور حداکثری کارمندان شهرداری را در اجرای این طرح‌ها فراهم کنند.

 

سلماسی بر ضرورت برگزاری همایش دوچرخه سواری تأکید کرد و یادآور شد: انتظار می‌رود شاهد عزم مدیران برای نهادینه کردن ورزش در بین کارکنان به خصوص بعد از برگزاری این همایش که امیدواریم باشکوه هم برگزار شود باشیم.

 

وی افزود: امیدواریم شهرداری همدان به عنوان یکی از ارکان اصلی اجرای طرح سه شنبه‌های بدون خودرو نه تنها با ایجاد شرایط و امکانات لازم برای کارمندان بلکه برای آحاد مردم فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه را در شهر ادامه داده و نسبت به ایجاد مسیر‌های امن تردد و ایجاد ایستگاه‌های پارک ایمن برای دوچرخه در شهر و در کنار ادارات، سازمان‌ها و نهادها و نیز مراکز تجاری اقدام کند.

 

سلماسی ادامه داد: برای مقابله با آلودگی هوای، نیاز است که در کنار فرهنگ سازی و جلب مشارکت طیف‌های مختلف مردمی، روش‌های بازدارنده و مهار آلاینده‌ها و اقدام‌های اثرگذار، طرح‌های نو و کاربردی با ابزارهای اصولی به کار گرفته شود.

 

وی در پایان سخنانش گفت: با فراگیر شدن این حرکت و تأثیرات مثبت آن سرمایه‌های اجتماعی در عرصه سلامت و محیط زیست را افزایش می‌دهد و می‌توان انتظار داشت تا تعداد روزهای بدون خودرو در همدان در طول هفته افزایش پیدا کند.

 

             

انتهای پیام/

          

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۵۵۱,۲۰۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان