Tue July 17, 2018   |   سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/03/13
صورت جلسه شماره 16
1397/03/08
صورت جلسه شماره 15
1397/03/06
صورت جلسه شماره 14
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/١١ تعداد بازدیـد : ٣٢   بازگشت
 
 
 


رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در سفر به شهر يزد:


مبادلات فرهنگي يزد و همدان ارتقاء مي يابد

 

 

رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان به همراه شهردار و سرمايه گذاران ميدان ميوه و تره بار جديد همدان در راستاي تبادل انديشه و استفاده از تجربيات شهر يزد در اجراي پروژه هاي عمراني، خدماتي و سرمايه گذاري به شهر يزد سفرکردند.

 

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهرهمدان، رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در جلسه علني شوراي اسلامي شهر يزد با اشاره به شباهت‌ها و نزديکي فرهنگي شهرهاي يزد و همدان، از ارتقاء مبادلات فرهنگي اين دو شهر با يکديگر خبر داد و گفت: دارالمؤمنين همدان و دارالعباده يزد شباهت‌هاي زيادي از لحاظ تاريخي، فرهنگي، بافت‌هاي ارزشمند، صنايع‌دستي، جمعيت و حتي تعداد اعضاي شوراي شهر با يکديگر دارندو هر دو سرشار از افتخار و داراي قدمت و تاريخ بسياري هستند.

 

 

 

ابراهيم مولوي به سرمايه‌گذاري‌ها و پروژه‌هاي در حال انجام در همدان اشاره کرد و افزود: سال گذشته بزرگ‌ترين پياده‌راه ايران از آرامگاه بوعلي تا شهر باستاني هگمتانه به عنوان يک محور زيباي فرهنگي تاريخي، افتتاح شد که اين پياده‌راه مورد تائيد و تصويب سازمان‌هاي فرهنگي مانند يونسکو نيز قرارگرفته است.

 

 

 

مولوي با اشاره به اينکه اقتصاد غالب همدان کشاورزي است اميدواريم بتوانيم با راه‌اندازي ميدان ميوه‌ و تره‌بار، رونقي در شهر ايجاد کنيم، اضافه کرد: در استان همدان صنايعي که بتواند براي شهر درآمدزايي به همراه داشته باشد، نداريم.

 

 

 

 

 

 

 

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با تأکيد بر کسب تجربيات شوراي شهر يزد در اجراي پروژه‌ها و سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي عمراني و خدماتي، اظهار کرد: اميد است بتوانيم از تجربيات شوراي يزد به دليل محدوديت منابع مالي و دقت در مصرف اين منابع در راستاي ايجاد تحول و توسعه پايدار شهري استفاده کنيم.

 

 

 

مولوي با اشاره به اينکه در شهر همدان اجازه احداث ميدان ميوه و تره‌بار ديگري در فاصله نزديک را نداريم، يادآور شد: انتظار مي‌رود تفاهم‌نامه‌اي با شوراي شهر يزد منعقد کنيم که مسائل و مشکلات ميدان ميوه و تره‌بار را باهم بررسي و حل کنيم.

 

 

 

وي در پايان سخنانش ضمن تشکر از ميزباني شايسته شوراي اسلامي شهر و شهردار يزد، از رئيس و اعضاي شورا و شهردار يزد براي حضور در کهن شهر همدان دعوت به عمل آورد.

 

 

 

گفتني است رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان از اماکن و بافت‌هاي تاريخي شهر يزد بازديد به عمل آوردند و با خانواده شهيد محراب صدوقي ديدار کردند.

 

 

 

 

 

 

 

انتهاي پيام/

 

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶ کاربران آنلاین :
۵۵۱,۲۰۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان