Tue July 17, 2018   |   سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/03/13
صورت جلسه شماره 16
1397/03/08
صورت جلسه شماره 15
1397/03/06
صورت جلسه شماره 14
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۴/٠٩ تعداد بازدیـد : ٣١   بازگشت
 
 
 


نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در ديدار مردمي:


ضرورت احداث زيرگذر براي خروج اسلامشهر از بن بست

 

 

ديدار مردمي اين هفته اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان در راستاي بررسي و حل مشکلات مناطق مختلف شهر در مسجد مسلم ابن عقيل اسلامشهر با حضور امير خجسته، نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي و شهردار شهر همدان برگزار شد.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، در اين ديدار نائب‌ رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با اشاره به تصويب قانوني در خصوص اعطاي انشعابات خدمات به ساخت‌وسازهاي غيرمجاز طي سال گذشته از سوي مجلس شوراي اسلامي، گفت: از اين طريق بخشي از مشکلات مناطقي همچون محله پشت آگاهي واقع در اسلامشهر مرتفع شد، البته بخش اندکي از اين مشکلات باقي است که در اولين فرصت نسبت به مرتفع کردن آن نيز اقدام خواهيم کرد.

 

 

 

 

 

 

علي فتحي با بيان اينکه در مناطق توانمندسازي براي ساخت‌وساز تعداد مهندسان ناظر از چهار مهندس به يک مهندس تقليل مي‌يابد، افزود: در صورت تحقق اين مهم در هزينه‌ها شاهد کاهش خواهيم بود.

 

 

 

 

 

 

وي در خصوص تعريض و آسفالت معابر اصلي در منطقه حصار امام (ره) و اسلامشهر نيز گفت: حدود 80 درصد از اينگونه طرح‌ها در بودجه سال جاري شهرداري پيش‌بيني شده است، بنابراين انتظار مي‌رود معبر 24 متري از پشت مدرسه جمال و نيز يک معبر 18 متري از انتهاي کوچه 53 سلمان و نيز يک 30 متري از کنار بلوار آيت‌ا... نجفي جدول‌کشي لازم را صورت دهند تا منطقه اسلامشهر از بن‌بست خارج شود.

 

 

 

 

 

 

فتحي با تأکيد بر اجرايي شدن زيرگذر در انتهاي اسلامشهر در راستاي رهايي از بن‌بست، اضافه کرد: تحقق اين پروژه طبق طرح تفصيلي شهر يک نياز مبرم است.

 

 

 

 

 

 

وي از نمايندگان مجلس خواست تا براي تکميل پروژه تقاطع غير هم‌سطح شهيد همداني از محل اعتبارات ملي بودجه در نظر گرفته شود و گفت: با توجه به اينکه اين پل در مسير تردد خودروهاي غرب کشور قرار گرفته و غرب کشور را به ديگر نقاط کشور وصل مي‌کند بر اين اساس تکميل آن نيازمند اعتبارات ملي است.

 

 

 

 

 

 

فتحي اضافه کرد: در حال حاضر بايد پروژه سردار همداني روزهاي پاياني خود را سپري مي‌کرد، لذا در صورت عدم تخصيص بودجه ملي مطمئناً تکميل اين پروژه به طول خواهد انجاميد.

 

 

 

 

 

 

وي افزود: اميد مي‌رود در مناطق توانمندسازي طي دوره پنجم شوراي اسلامي به همت همه اعضاي شوراي اسلامي شهر شاهد تغييرات مثبتي در شهر و تحقق توازن خدمات شهري باشيم.

 

 

 

 

 

 

در ادامه رئيس کميسيون فني و عمراني شوراي اسلامي شهر همدان نيز با بيان اينکه مردم بايد نسبت به حدود اختيارات شوراي اسلامي شهر همدان واقف باشند، گفت: اگر نگاهي به ماده 101 قانون اساسي داشته باشيم متوجه جايگاه مشارکت مردمي در مديريت شهري خواهيم شد.

 

 

 

 

 

 

علي رحيمي‌فر با بيان اينکه به دنبال پيگيري مطالبات شهروندان در مناطق توانمندسازي هستيم، افزود: تمامي مصوبات نيازمند رأي اکثريت اعضاي شوراي اسلامي شهر است و اعضاي شورا در راستاي رضايتمندي شهروندان گام بر مي‌دارند.

 

 

 

 

 

 

وي با بيان اينکه بخشي از مطالبات عنوان‌شده در بودجه عمراني سال جاري آمده است، اضافه کرد: اعضاي شوراي اسلامي شهر معتقدند آنچه منجر به افزايش رضايتمندي شهروندان خواهد شد، درنهايت قوام نظام را در پي خواهد داشت؛ لذا به دنبال افزايش اين رضايتمندي با رويکرد عدالت شهروندي هستيم.

 

 

 

 

 

 

رحيمي فر با اشاره به اينکه هرگونه اقدامي نيازمند داشتن منبع مالي است؛ افزود: با توجه به اينکه شهرداري با منابع محدود مالي مواجه است نبايد انتظار داشت همه امکانات را در اسرع وقت فراهم کند.

 

 

 

 

 

 

وي با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته توسط مديريت شهري همدان در راستاي تحقق عدالت شهروندي، گفت: اميد است با همت شوراي اسلامي شهر و شهردار فراجناحي بتوانيم خدمات خوبي را در شهر به شهروندان ارائه کنيم.

 

 

 

 

 

 

شهردار همدان نيز در ادامه با بيان اينکه اعتقاد ما بر اين است که در مديريت شهري تحقق توازن در توسعه جاي‌جاي شهر است، گفت: در حال حاضر در شهر همدان چهار منطقه وجود دارد که هر منطقه به‌صورت جداگانه به وظايف خود بر اساس بودجه تعريف‌شده و بدون توجه به ساير مناطق عمل مي‌کند.

 

 

 

 

 

 

عباس صوفي افزود: البته در حال حاضر بديهي است که در برخي نقاط شهر خدمات بيشتري ارائه شده و نمي‌توان اين مسئله را انکار کرد.

 

 

 

 

 

 

صوفي با بيان اينکه مساعدت اعضاي شوراي اسلامي شهر باعث شد در بودجه سال جاري شاهد 40 درصد افزايش باشيم، گفت: بخش عمده‌اي از اين رشد در حوزه عمراني تعريف شده است.

 

 

 

 

 

 

وي با اشاره به اينکه سال گذشته شاهد 100 هزار تن آسفالت‌ريزي بوده‌ايم اما در سال جاري اين رقم به 300 هزار تن خواهد رسيد، اضافه کرد: اکنون نيز اثربخشي اين شعار را در نقاط مختلف شاهد هستيد.

 

 

 

 

 

 

صوفي با بيان اينکه در چهار ماه گذشته 46 هزار تن آسفالت در معابر شهري همدان ريخته شده است، يادآور شد: توجه به توسعه فضاي سبز، معابر، پياده‌روسازي و بالا بردن کيفيت زندگي در حوزه مديريت شهري، از ديگر نکاتي است که بايد در توسعه متوازن شهري به آن توجه داشت که در اين راستا براي منطقه اسلامشهر در پاسخ به مطالبات شهروندان پارک چهار هزار و 500 متري در پشت اداره آگاهي، احداث خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

شهردار همدان ادامه داد: طي سال جاري عمليات اجراي پارک جنب مدرسه آئين روشن نيز به اتمام خواهد رسيد که خوشبختانه هم در اين پارک و هم در پارک پشت آگاهي زمين چمن مصنوعي نيز در نظر گرفته شده است.

 

 

 

 

 

 

صوفي با اشاره به اينکه طي سال جاري پارک هفت هکتاري در ابتداي کوي شهيد مطهري از سمت بلوار آيت‌ا... نجفي احداث خواهد شد، افزود: پارک هفت هکتاري در ابتداي بلوار امام خميني (ره) خواهيم داشت.

 

 

 

 

 

 

وي با بيان اينکه کلنگ‌زني فاز دو پارک منطقه منوچهري را نيز طي سال جاري خواهيم داشت، گفت: ساماندهي مجموعه تپه پيسا نيز در دستور کار قرار دارد و در حال رايزني با سرمايه‌گذار هستيم، حتي اگر سرمايه‌گذار هم نباشد، در راستاي توسعه فضاي سبز اقدام عاجلي خواهيم کرد.

 

 

 

 

 

 

شهردار همدان با اشاره به اينکه در راستاي توسعه معابر نيز نسبت به نقاط کوري که در اين مناطق وجود دارد اقداماتي صورت خواهد گرفت، گفت: امسال ادامه روند پوشش رودخانه انتهاي اسلامشهر و تکميل رودخانه کوي کوثر با اعتبار يک ميليارد و 200 ميليون تومان در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

 

نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي هم با بيان اينکه شفاف‌سازي جزء برنامه‌هاي اوليه مجلس است بنابراين بايد در نخستين گام اين برنامه مورد اجرا قرار گيرد، اظهار کرد: نکته‌اي که امروز بايد به آن توجه شود اوضاع‌ و احوال اقتصادي جامعه است.

 

 

 

 

 

 

امير خجسته در پاسخ به يکي ديگر از مطالبات معتمدان محلات در خصوص تصويب قانون شوراياري‌ها گفت: اين مهم در دستور کار مجلس قرارگرفته، براي تسريع در روند آن خواستاريم که اين مهم خارج از نوبت مورد بررسي قرار گيرد؛ چراکه وجود معتمدين محلات در هر منطقه برکت محسوب مي‌شود.

 

 

 

 

 

 

در ادامه امير خجسته در راستاي پاسخ‌گويي به مطالبات مطرح‌شده از سوي معتمدان اين مناطق، عنوان کرد: ازآنجايي‌که يکي از مطالبات شما به شفاف‌سازي بازمي‌گردد، بايد بگويم همه در نظام اسلامي به دنبال شفاف‌سازي هستند؛ اگر در جايي شاهد ابهام در کار هستيد، بدانيد که در آن بخش مشکلي وجود دارد.

 

 

گفتني است تکميل ديوارکشي و زيباسازي حريم رودخانه در اين منطقه، تسريع در ساخت شهرک سبزي‌کاري و نيز تسريع در ساخت مجتمع امام علي (ع)، اصلاح دوربرگردان بلوار شهيد همداني ورودي ميرسيدعلي واقع در کوي کوثر و نيز لزوم احداث استخر، تکميل پل شهيد قهاري، اصلاح پل شهيد همداني قبل از تکميل، تکميل پل غدير، تجهيز و راه‌اندازي سالن ورزشي، جمع‌آوري فاضلاب از رودخانه‌ها، جابه‌جايي تيرهاي برق موجود در معبر، تکميل گازرساني واحدهاي فاقد انشعاب، راه‌اندازي درمانگاه شبانه‌روزي و داروخانه در بيمارستان کودکان سابق (در منطقه اسلامشهر)، بازگشايي معبر جنب مسجد مسلم‌ابن‌عقيل، احداث پارک منطقه‌اي در حد فاصل کوي وليعصر(عج) و بلوار آيت‌ا... نجفي، احداث زيرگذر در انتهاي اسلامشهر و نيز تعيين‌ تکليف زمين ورزشي مدرسه آئين روشن مطالبات شهروندان مناطق حصار امام(ره)، اسلامشهر و کوي کوثر بود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهاي پيام/

 

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٧ کاربران آنلاین :
۵۵۱,۲۰۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان