Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٣/٠٩ تعداد بازدیـد : ٢٣   بازگشت
 
 
 


رئيس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان:


آتش نشاني، دغدغه مردم و مسؤولان شود

 

 

رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل ونقل و ترافيک شوراي اسلامي شهر همدان گفت: تمامي تلاش ها بايد حول اين محور بچرخد که امور ايمني و نجات و همچنين آتش نشاني دغدغه مردم و مسؤولان در جامعه شود.

                       

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، کامران گردان در کميسيون خدمات شهري شورا با محوريت ارائه گزارش سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري، اظهار کرد: حضور به موقع نيروهاي آتش‌نشاني همدان در اکثر سوانح و حوادث (به اذعان مردم)، قوت قلبي براي مردم در مواقع بحران و آبروي شهرداري است که اميدواريم اين روند صحيح تقويت شود و ادامه پيدا کند.

 

وي ضمن قدرداني از همدلي خوبي که در مجموعه آتش‌نشاني مشهود است، معتقد است: با توجه به اينکه مباحث حقوقي نيروهاي عملياتي اين سازمان نسبت به سال 96 بهتر است، اما بايد وضعيت مناسب‌تري داشته باشند که براي اجرايي شدن آن در سال جاري پيگير هستيم. البته خوشبختانه بر اساس مصوبه دولت و مجلس، آتش‌نشانان عملياتي از مزاياي مشاغل سخت برخوردار خواهند شد.

 

 

گردان با بيان اينکه به شهرداري اعلام خواهد شد 100 درصد اعتبار اين سازمان را به منظور رفع مشکلات موجود تخصيص دهند، درخواست کرد: مشکلات خودرويي و تجهيزات سازمان آتش نشاني همراه با پيشنهادات براي تصميم گيري به شوراي شهر اعلام شود.

 

 

وي با تأکيد بر اينکه مديريت آموزش‌محور يکي از راهبردي‌ترين امور است، افزود: با توجه به اينکه سازمان آتش‌نشاني مأموريت‌هاي حساس و حياتي را پيگيري و براي آن اقدام مي‌کند، مي‌بايست آموزش را هم جزء اساسي‌ترين محورهاي خود قرار دهد؛ زيرا به طور قطع موجب کاهش حوادث، افزايش ايمني و به طبع کاهش مأموريت‌هاي عملياتي مي‌شود.

 

 

رئيس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان جذب و شناسايي افراد داوطلب به منظور برپايي دوره‌هاي آموزش امداد و نجات و تسهيل در فرآيند جلب مشارکت مردمي در برنامه‌هاي انسان‌دوستانه را به عنوان يک ايده، مطرح کرد و گفت: نقاط آسيب‌پذير محلات شهر همدان بايد شناسايي و اخطارهاي لازم براي کاهش آسيب‌ها و ايجاد و تقويت توانمندي‌هاي مردم براي مقابله با بلاياي طبيعي داده شود.

 

 

گردان، آمادگي افراد جامعه و مشارکت در تصميم گيري‌ها و مباحث ايمني را از اهداف اصلي سازمان آتش‌نشاني دانست و افزود: علاوه بر اولويت‌بندي نيازها، بايد اين باور در افراد و سازمان‌ها ايجاد شود که کاهش خطرپذيري، مسؤوليت همه افراد جامعه است و بايد در دستور کار قرار گيرد.

 

 

وي با اشاره به شرح وظايف سازمان آتش‌نشاني، گفت: بايد تعيين صلاحيت فني و امکانات شرکت‌هاي خصوصي و دولتي با دقت انجام شود، هرچند اصناف اين مهم را با عناوين مختلف حذف کرده است که در اين بين، متضرر خواهند شد.

 

 

گردان با اشاره به عمق حادثه ساختمان پلاسکو در تهران، بيان کرد: بر اساس بررسي اصول فني در ساختمان پلاسکو، 40 نهاد به‌ويژه شواري شهر مقصر اعلام شدند که بايد مباحث آن براي بهره‌گيري و پيش‌بيني‌هاي لازم در شهرداري همدان، احصا و مورد بررسي قرار گيرد.

 

 

وي با تأکيد بر اينکه حادثه خبر نمي‌دهد و نمي‌توانيم ايمن بودن شهر را مدعي شويم، عنوان کرد: مشارکت مردمي، آگاه‌سازي و دغدغه‌مند کردن مسؤولان براي احتمال خطر بايد سرلوحه امور قرار گيرد.

 

 

رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل‌ونقل و ترافيک شوراي شهر همدان با بيان اينکه ارتباط، همکاري، هماهنگي و مشورت با مراکز علمي، نظامي، کارمندان و ساير سازمان‌ها بايد حفظ و گسترش يابد، گفت: حفظ آمادگي جسماني کارکنان و بالا بردن روحيه افراد تحت امر، لازمه اين حرفه است.

 

 

گردان در ادامه اين جلسه که با محوريت رسيدگي به مشکلات تعاوني تاکسي‌داران بود، اظهار کرد: تبديل به احسن تاکسي‌هاي شهر همدان در حال اجراست.

 

 

به گفته وي، با توجه به اينکه امسال تعاوني تاکسي‌داران دوباره به ثبت رسيده است، بايد تصميمات حمايتي از اين تعاوني صورت گيرد تا مستقل شوند.

 

 

گردان با تأکيد بر اينکه بخشي از مسؤوليت‌هاي سازمان تاکسيراني بايد با نظارت شورا و شهرداري به بخش خصوصي واگذار شود، بيان کرد: بايد تعاوني تاکسي‌داران را کمک دهيم تا رونق بگيرند تا با ارائه خدمات‌رساني بهتر به جبران نرخ‌هاي پايين کرايه‌ها پرداخته شود.

 

 

رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل‌ونقل و ترافيک شوراي اسلامي شهر همدان با اشاره به اينکه پايه نرخ تاکسي در سال‌هاي گذشته بسيار پايين بوده است، عنوان کرد: افزايش کرايه‌هاي تاکسي براي درآمدزايي و ايجاد ارزش افزوده براي تاکسي‌داران امکان‌پذير نيست و بايد مردم و تبعات اجتماعي آن‌هم در کنار قشر تاکسي‌داران ديده شود.

 

 

علي فتحي، نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان هم درمورد دغدغه تشکيل تعاوني تاکسي‌داران گفت: تعاوني‌ها زير نظر شهرداري نيستند؛ اما به اين دليل که اين تعاوني به صورت مستقيم با حمل‌و‌نقل درون شهري ارتباط دارد و خدمات آن به نفع مردم همدان است، قابل توجه است؛ بنابراين براي حُسن انجام کار بايد ضمانت دريافت شود.

 

 

رئيس کميسيون نظارت حقوقي و اداري شوراي اسلامي شهر همدان هم در زمينه تجهيز پلکان و آسانسور سازمان آتش‌نشاني شهرداري همدان، اظهار کرد: علاوه بر اينکه به دنبال دستگاه‌هاي به روز و جديد هستيد، بايد براي تبديل مکانيکي اين تجهيزات به هيدروليکي هم رايزني شود.

 

 

سيد مسعود عسگريان در ادامه با اشاره به اينکه بايد آخرين اطلاعات شرايط پرداخت بيمه تاکسي‌داران براي رايزني مناسب‌تر در اين حوزه دريافت شود، عنوان کرد: در زمينه الگوهاي اقتصادي که در حوزه حمل و نقل درون شهري در حال اجراست، بايد بر اساس ضوابط خاص در کنار آنها، فکر اساسي براي تقويت صنف تاکسي‌داران داشته باشيم و زمينه رقابت مثبت براي ارائه خدمات بهتر به مردم را فراهم کنيم.

 

 

*بياناتي: ارائه پيشنهاداتي براي ايمني بازار همدان

 

 

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري همدان نيز در اين کميسيون از آموزش حدود 111 هزار و 141 نفر در سال 96 خبر داد و گفت: در حوزه پيشگيري حفاظت ساختمان‌ها در برابر آتش و حوادث در سال 96، 3 هزار و 216 مورد بازديد و پايش سطح ايمني در شهر به انجام رسيده است، همچنين ساختمان‌ اداري و درماني نيست که پايش نشده باشد.

 

 

محمدرضا بياناتي با اشاره به اينکه حدود 30 هزار واحد تجاري در شهر داريم، افزود: ضعف موجود در پيشگيري، تعداد پايين پايش سطح ايمني ساختمان‌هاي تجاري است که بايد مورد بيشتري را شاهد باشيم.

 

 

وي با اشاره به آمار مقايسه‌اي عمليات‌هاي سازمان در سال 95 و 96، گفت: با توجه به اينکه در حوزه آموزش و پيشگيري به شيوه مناسبي پيش رفته‌ايم، با کاهش عمليات‌ها مواجه بوديم.

 

 

بياناتي با بيان اينکه در سال 95، 3 هزار و 367 مورد عمليات در سازمان انجام شده، افزود: اين تعداد عمليات در سال 96 به 2 هزار و 981 مورد رسيد که با 12 درصد کاهش همراه است.

 

 

وي با اشاره به اينکه ميانگين عمر تجهيزات و امکانات اين سازمان، 5 سال از رده خارج شده‌اند، اظهار کرد: تمام تلاش اين سازمان بر اين است تا تمام تجهيزات مورد نظر به‌روز نگه داشته شوند.

 

 

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري همدان با تأکيد بر اينکه بر سطح‌بندي نيروهاي انساني اعتقاد دارم، افزود: بر اساس عملکرد نيروها، پاداش و مزايا پرداخت مي‌شود.

 

 

بياناتي با اشاره به نيازهاي اساسي سازمان در حوزه تجهيزات، درخواست خريد خودروي نردبان و بالابر هيدروليکي کرد.

 

 

وي با اشاره به مشکلات جدي که در بازار همدان به عنوان يکي از اماکن حساس، وجود دارد، اظهار کرد: تأکيد بر تعيين و به کارگيري افراد و کارمندان خاص آموزش ديده به عنوان متصدي امور ايمني در راسته بازارها، مراکز و...، الزام به شرکت‌هاي بيمه براي دريافت تأييديه ايمني قبل صدور هر گونه بيمه‌نامه آتش‌سوزي، اجراي سامانه اطفاي حريق‌تر (هوزريل) در کل بازارهاي قديمي با رعايت ضوابط مورد نظر، اجراي رايزر خشک در کل بازارهاي سنتي، مراکز تجاري قديم و جديد، ساختمان‌هاي بلندمرتبه قديمي، ساختمان‌هاي اداري، تالارهاي اجتماعات و... به منظور دستيابي مطلوبيت‌هاي مورد نظر و ايجاد زيرساخت به منظور نصب شيرهاي هيدرانت در اماکن قديمي از جمله پيشنهادات سازمان به منظور ارتقاي ايمني بافت سنتي بازار، مجتمع‌هاي تجاري و ساختمان‌هاي بلند تجاري و... است.

 

 

بياناتي در ادامه توزيع و انتقال اصولي برق و کابل‌کشي استاندارد، ايجاد زيرساخت مناسب به منظور جمع‌آوري سامانه‌هاي گرمايشي غيراستاندارد در فصول سرد سال، تأمين راه‌هاي خروج مناسب و استاندارد در تمامي مستحدثات، رفع ايجاد موانع ثابت مانند رفوژها در راسته بازارها و... به منظور امدادرساني سريع و همچنين مقاوم‌سازي و بازسازي سازه‌هاي چوبي قابل اشتعال در بافت‌هاي سنتي بازار از ديگر پيشنهادات سازمان به منظور ارتقاي ايمني ساختمان‌هاي قديمي است.

 

 

مدير معاونت تاکسيراني و حمل‌ونقل بار شهري و حومه شهرداري همدان نيز در پايان اين جلسه در خصوص نوسازي ناوگان تاکسيراني، گفت: با توجه به اينکه نوسازي ناوگان درون‌شهري يک از دغدغه‌هاي اصلي شورا و شهرداري است، به اين منظور طي نشست اختصاصي با وزير صنعت، دستوري صادر شد تا مديرعامل ايران خودرو فقط براي همدان وبگاه نوسازي تاکسي‌ خودروي پژو، سمند و آريو را تا هفته آينده باز کند.

 

 

به گفته مهران حاجيان، به زودي منع فعاليت تمام خودروهاي فرسوده تاکسي حلقه اول اجرايي خواهد شد، البته موارد تشويقي زيادي هم به اين مهم لحاظ شده است.

 

 

وي در خصوص بيمه تاکسي‌داران نيز يادآور شد: با توجه به بدهي سنگين دولت به سازمان تأمين اجتماعي به عنوان يک مشکل کشوري، تمام رؤساي تاکسيراني و نمايندگان تاکسي‌داران سخت پيگير موضوع هستند؛ اما نشست توجيهي براي تاکسي‌داران گذاشتهايم.

 

 
انتهاي پيام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴۶ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۸۰۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان