Sat October 20, 2018   |   شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/07/03
صورت جلسه شماره 43
1397/07/01
صورت جلسه شماره 42
1397/06/27
صورت جلسه شماره 41
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/٠٩ تعداد بازدیـد : ٨١   بازگشت
 
 
 


رئیس شورای اسلامی شهر همدان در مصاحبه مطبوعاتی:


تلاش اعضای شورا در راستای توسعه و آبادانی شهر است

 

 

 ا عضای شورای اسلامی شهر همدان در نشست خبری با خبرنگاران مخالفت خود را با الحاق چهار روستای شورین، قاسم آباد، علی آباد، حسن آباد به شهر اعلام کردند.            

           

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان، در نشست خبری به مناسبت روز شورا با بیان اینکه در حریم شهر همدان روستاهایی وجود دارد که اگر بخواهیم صرف رسیدن به جمعیت یک میلیون نفری و کلان شهر شدن آنها را به شهر اضافه کنیم با آسیب جدی مواجه خواهیم شد، اظهار کرد: امروز در طرح توسعه نوین شهری به دنبال مهاجرت و کوچ دادن جمعیت به یک نقطه شهر نیستیم.

 

وی افزود: کشورها طرح مجموعه شهری را دنبال می‌کنند بنابراین ما نیز طرح مجموعه شهری را در همدان دنبال می‌کنیم که از روستای ازندریان تا صالح‌آباد را دربرمی گیرد.

 

ابراهیم مولوی در بخش دیگر سخنانش در مورد ساخت مسیر برگشت گنجنامه، ابراز کرد: این مسیر، یک مسیر راهبردی است و به طور قطع باید مطالعاتی روی آن انجام شود و از لحاظ جغرافیایی و زیست محیطی آب، خاک و گونه‌های جانوری مد نظر قرار بگیرد.

 

وی با بیان این مطلب که محیط همدلی و همکاری در یک سال گذشته در شهر همدان شکل گرفته و همه در راستای توسعه همدان قدم برمی‌دارند در مورد اجرای حلقه سوم شهر بیان کرد: در سال 1307 که طرح شهر همدان آماده شد قرار بود تمام حلقه‌های شهر به طور کامل اجرا شود که البته برخی موانع طبیعی موجب شده ناقص اجرا شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه حلقه سوم شهر از میدان امام حسن مجتبی (ع) تا حوالی پلیس راه همدان و میدان مریانج، بخش زیادی از ترافیک شهر را تأمین می‌کند، گفت: تقاطع غیرهمسطح شهید قهاری و شهید سردار همدانی 100 درصد با هزینه شهروندان همدانی احداث می‌شود در حالی‌که تنها 20 درصد شهروندان از این تقاطع‌‌ها عبور می‌کنند و بقیه مورد استفاده مردم استان‌های دیگر همچون کردستان، کرمانشاه و ایلام است.

 

مولوی اضافه کرد: با اجرای حلقه سوم شهر حدود 600 هکتار از اراضی شهرداری به محدوده شهری اضافه می‌شود که برای شهرداری نیز درآمد زایی دارد.

 

وی در ادامه در خصوص ساماندهی ورودی‌های شهر نیز عنوان کرد: ساماندهی ورودی شهر از سمت جاده تهران از دو سال قبل انجام شده است اما مدیر کارخانه کیوان حاضر به همکاری نیست اما با مدیران کارخانه خوشنوش توافق شده است که در صورت توافق ظرف دو ماه می‌توان آن را بازگشایی کرد.

 

مولوی در قسمت دیگر سخنانش به انجام اقدامات مختلفی چون بازگشایی خیابان آیت‌ا... طالقانی، اعتمادیه شرقی و سعیدیه اشاره کرد و با بیان اینکه شهردار جوان و با پشتکاری داریم، گفت: چوب لای چرخ شهردار نگذاریم و اجازه بدهیم که اقدامات انجام شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اجرای پیاده راه بوعلی، میدان امام(ره) و اکباتان جزء اقدامات ماندگار شورای چهارم و پنجم است، گفت: مدیریت شهری جسارت به خرج داد و در شرایط بد مالی این دو پروژه را به نتیجه رساند.

 

وی با بیان اینکه فشاری برای انتخاب مدیران در شهرداری وجود ندارد و در تعامل خوبی هستیم، اظهار کرد: شورای اسلامی شهر همدان در تمام دوره‌ها به دنبال انتخاب شهرداری بوده که منافع شهر را تأمین کند.

 

وی با اعلام این خبر که امسال 300 هزار تن آسفالت‌ریزی در معابر شهر همدان انجام می‌شود، عنوان کرد: در نظر داریم با قرار گاه خاتم الانبیاء(ص) قرار داد چندین پروژه 100 میلیاردی را منعقد کنیم.

 

مولوی در خصوص پردیس سینمایی همدان هم اظهار کرد: در سفر هیأت دولت نهم به همدان، قرار شد شهرداری زمینی را به مساحت 18 هزار متر در اختیار سرمایه‌گذار این طرح بدهد و سرمایه‌گذار هم ظرف سه سال پروانه آن را دریافت و آن را به اتمام برساند، ولی در عمل هیچ کدام انجام نشده است.

 

وی ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان مخالف این قضیه است و اعتقاد دارد سرمایه‌گذار از پس آن بر نمی‌آید.

 

مولوی اظهار کرد: از سوی دیگر در طرح ارائه شده برای پردیس تنها یک سالن سینمایی وجود دارد و بقیه فروشگاه بوده و مشخص نیست که این طرح پردیس سینمایی بوده یا طرح مرکز تجاری است.

 

الحاق چهار روستا به شهر همدان بدون حضور اعضای شورا مصوبه شده است

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این نشست، در مورد الحاق چهار روستا به شهر همدان، گفت: شورای شهر در هیچ یک از جلسات تصمیم گیری برای الحاق چهار روستا دعوت نشده و حق رأی نداشته است و بدون حضور شوراها مصوبه اعلام شده است.

 

کامران گردان ادامه داد: با اضافه شدن این چهار روستا به شهر جمعیت همدان باز هم به کلان شهر نمی‌رسد، ضمن اینکه شهر همدان آمادگی اضافه شدن این تعداد جمعیت و خدمات رسانی به آنها را ندارد.

 

وی اضافه کرد: هنوز نتوانستیم به شهرک‌ها و مناطق حاشیه‌ای همدان خدمات مطلوب برسانیم و با اضافه شدن این روستاها حاشیه شهر جدید ساخته می‌شود.

 

گردان تأکید کرد: شورای اسلامی شهر در تصویب الحاق چهار روستا به همدان بی‌گناه است.

 

سخنگوی شورای پنجم در بخش دیگر سخنانش با اعلام اینکه ارتباط خوبی بین مردم همدان و مدیریت شهری وجود دارد، عنوان کرد: شهرداری همدان کارهای خوبی را انجام داده و امیدواریم با ادامه این روند شاهد اتفاقات خوبی در زمینه جذب گردشگر و کاهش بیکاری و رونق اقتصادی باشیم.

 

گردان در ادامه به جمع‌آوری دست‌فروشان گنجنامه اشاره کرد و با بیان اینکه نگهداری این وضعیت نیاز به همکاری پلیس دارد، گفت: قراردادی با بنیاد تعاون ناجا منعقد شده که در همین راستا 6 مأمور در این منطقه مستقر می‌شوند و دیگر دست‌فروشی در آنجا نخواهد بود.

 

وی در مورد جمع آوری سگ‌های ولگرد نیز ابراز کرد: در سایت دفن زباله محلی برای نگهداری این سگ‌ها در حال آماده سازی است که با کمک دستگاه‌های متولی پس از ساخت می‌توان این سگ‌ها را آنجا نگهداشت.

 

شورای شهر همدان مخالف الحاق چهار روستا به شهر است

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این نشست در خصوص الحاق چهار روستا به شهر با تأکید بر اینکه اگر جایی بخواهد به شهر اضافه شود باید مصوبه شورای شهر را داشته باشد، گفت: شورای اسلامی شهر همدان مخالف الحاق این چهار روستا به شهر است.

 

علی فتحی از آغاز عملیات اجرایی پارک 102 هکتاری فخر آباد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: پارک 400 هکتاری سد اکباتان، پارک 24 هکتاری تپه پیسا، پارک 36 هکتاری خضریان، و... نیز به مرور اجرا خواهد شد.

 

وی درباره شایعاتی مبنی بر دخالت در انتصابات شهرداری همدان، هم بیان کرد: اختیار کامل انتصابات به شهردار همدان داده شده است اما این موضوع که مشورت شود وجود دارد اما به معنی اعمال نفوذ نیست.

 

وی در پاسخ به سؤالی در رابطه با برخورد نامناسب مأموران سد معبر نیز تصریح کرد: مأموران سد معبر در حال حاضر دارای لباس یک شکل هستند و یا 3 مورد برخورد نیروهای سد معبر با دست‌فروشان نامتعارف بوده که پیگیری و برخورد لازم با آن انجام شده است.

 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان هم در این نشست با اعلام اینکه در شورای پنجم سهم هر شهروند از بودجه از 550 هزار تومان به یک میلیون تومان در سال جاری می‌رسد، گفت: در حال حاضر سطح اندک کمک‌هایی که دولت درگذشته به مدیریت شهری می‌کرد کاهش‌یافته و حتی در برنامه ششم توسعه نیز کمک به شهرداری‌ها کمرنگ شده است.

 

حسین قراباغی با بیان اینکه شهرداری همدان با جیب خالی اقدامات خوبی را انجام داد، ابراز کرد: مدیریت شهری خطر کرد و اجرای پروژه‌ها بدهی بالای 100 میلیارد تومانی را بر دوش ما گذاشت و همدان شهر کم درآمدی است که هر آنچه درآمد دارد صرف شهر می‌شود.

 

استفاده از فضای فرهنگسراها برای کاهش آسیب اجتماعی

 

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان هم در ادامه نشست در مورد شورای اجتماعی محلات، گفت: شورای اجتماعی محلات مصوب شده و در کمیته انطباق فرمانداری است و در اصل شورای اجتماعی محلات یک مجموعه بوده که قرار است مشکلات محله را با شمارکت مردم کاهش دهد.

 

رضوان سلماسی با تأکید بر اینکه از فضای فرهنگسراها می‌توان برای کاهش آسیب اجتماعی استفاده کرد، گفت: در حال حاضر در طول سال‌های گذشته فرهنگسراهای متعددی ساخته است که به دنبال فعال‌سازی و غنی کردن آن‌ها با استفاده از ظرفیت گروه‌های مردمی تشکل‌های هستیم.

 

وی اعلام کرد: کار فرهنگی تنها نصب بنر و... نیست بلکه باید با پیگیری امور فرهنگی سطح فرهنگ و مشارکت مردم در جامعه را ارتقا داد.

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١۶ کاربران آنلاین :
۵۸۱,۴۲۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان