Sat October 20, 2018   |   شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/07/03
صورت جلسه شماره 43
1397/07/01
صورت جلسه شماره 42
1397/06/27
صورت جلسه شماره 41
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٢/١٠ تعداد بازدیـد : ٩٠   بازگشت
 
 
 


تاکید ئيس كميسيون فنی عمرانی شوراي اسلامي شهر همدان :


تعیین تکلیف و رفع مشکلات پروژه میدان میوه و تره بار جدید همدان

 

 

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان بر تعیین تکلیف و رفع مشکلات پروژه میدان میوه و تره بار جدید همدان تأکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی رحیمی فر در بازدید میدانی از روند اجرای پروژه میدان میوه و تره‌بار جدید به همراه اعضای کمیسیون، افزود: تمام تلاش و اهتمام اعضای شورا بر رفع مشکل سرمایه‌گذار و حمایت از آن بر اساس قرارداد است.

 

رحیمی فر با بیان اینکه پروژه میدان میوه و تره‌بار جدید می‌تواند الگویی برای پروژه‌های آینده باشد، اضافه کرد: با وجود مجریان توانمند متأسفانه روند پروژه رضایت‌بخش نیست و باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

 

وی اظهار کرد: روند پروژه تاکنون تناسبی با مدت زمان شروع اجرا ندارد و باید دلایل کندی و شرایط کنونی شناسایی و رفع شود.

 

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: اهتمام اعضای شورا کمک و حمایت سرمایه‌گذار و تعیین تکلیف طرح است.

 

سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک شورا هم با اشاره به مدت زمان 42 ماهه اجرای قرارداد، اظهار کرد: از زمان شروع عملیات اجرایی 12 ماه گذشته، اما با توجه به مدت زمان اجرا، پروژه از لحاظ فیزیکی پیشرفت مطلوبی نداشته است.

 

کامران گردان بر تعیین تکلیف طرح جهت آگاهی مردم و کسبه میدان میوه و تره‌بار قدیم تأکید کرد و یادآور شد: نیاز است با کار جهادی نسبت به اجرای طرح و تسریع در روند آن اقدام شود.

 

گردان تعیین و اعلام قیمت تمام شده پروژه را ضروری دانست و افزود: اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی باید پاسخگوی افکار عمومی باشند، بر این اساس تعیین تکلیف طرح کاری فوری و ضروری است.

 

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورا هم در ادامه با بیان اینکه نباید به پروژه میدان میوه و تره‌بار به مثابه پیمانکاری نگاه کرد، افزود: میدان میوه و تره‌بار جدید سرمایه‌گذار به بخش خصوصی واگذار شده و سرمایه‌گذار باید صفر تا 100 پروژه را رأسا و با نظارت شهرداری انجام دهد.

 

سید مسعود عسگریان اضافه کرد: با این روند کنونی کاری پیش نمی‌رود و با محول کردن تمام کار به سرمایه‌گذار طرح روان‌تر پیش می‌رود؛ چرا که با این وضعیت سرمایه‌گذار نتوانسته سیاست‌های خود را اعمال کرده و به تعهداتش عمل کند.

 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به درصد پیشرفت پروژه، افزود: لازم است با برگزاری جلسه‌ای مشکلات طرح بررسی شده و هر چه سریعتر رفع شود.

 

مریم روانبخش با تأکید بر اینکه آئین نامه فروش هر چه سریعتر باید تهیه شود، اظهار کرد: باید مشخص شود هر یک از سهامداران تا چند درصد به تعهدات خود عمل کرده‌اند.

 

دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه گفت: در صورتی که یک چهارم طرح آماده شود کار جهادی انجام می‌شود و مشارکت کسبه میدان میوه و تره‌بار قدیم هم افزایش می‌یابد و به عنوان یک جهش دیگر کارها را تسریع می‌بخشد.

 

اکبر کاوسی امید افزود: لازم است نظارت دائمی بر پروژه صورت پذیرد و گزارش آن به صورت مستمر به شورا ارائه شود.

 

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری همدان نیز به تشریح روند اجرای پروژه و نوع قرارداد پرداخت و با بیان اینکه پروژه به صورت مشارکتی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و شهرداری اجرا می‌شود، گفت: تقریباً بیش از یک‌سال است که عملیات اجرایی پروژه آغاز شده و در قرارداد همه تأسیسات و ایجاد مسیر دسترسی جزء تعهدات شهرداری پیش‌بینی شده است.

 

موسی رسولی از استقرار گروه کنترل و نظارت مجموعه فنی شهرداری در محل اجرای پروژه خبرداد و افزود: بر این اساس روند اجرای طرح بهتر و شرایط بهبود یافت.

 

مدیر طرح پروژه میدان میوه و تره‌بار جدید شهر همدان نیز با بیان مشکلات طرح اظهار کرد: ایجاد مسیر دسترسی جزء تعهدات شهرداری است که تاکنون محقق نشده و این یکی از مهمترین مشکلات طرح است.

 

بهرام گل محمدیان با بیان اینکه برای تسریع در روند پروژه نیازمند حمایت و کمک شورا و شهرداری هستیم افزود: بهترین راهکار رفع مشکل پروژه میدان میوه و تره‌بار جدید تنظیم آیین نامه فروش است که تاکنون این مقوله انجام نشده است.

 

وی با اعلام اینکه ما مشکل مالی در اجرای طرح نداریم، اظهار کرد: اگر آیین نامه فروش تنظیم شود می‌توانیم پروژه را ظرف یک‌سال تحویل دهیم.

 

گفتنی است مقرر شد مشکلات سرمایه‌گذاری بر اساس قرارداد مورد تسهیل قرار گیرد.

 
انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣۶ کاربران آنلاین :
۵۸۱,۴۴۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان