Tue July 17, 2018   |   سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/03/13
صورت جلسه شماره 16
1397/03/08
صورت جلسه شماره 15
1397/03/06
صورت جلسه شماره 14
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠١/٢٣ تعداد بازدیـد : ٧٣   بازگشت
 
 
 


رئيس كميسيون اقتصاد، سرمايه گذاري و گردشگري شورا :


رویداد 2018 فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذاران و گردشگران

 

 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: رویداد 2018 فرصت مناسبی برای جذب سرمایه گذاران و گردشگران است.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مریم روانبخش در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشینه تاریخی همدان و دارا بودن آثار تاریخی و گردشگری ارزشمند، افزود: بر همین اساس همدان جایگاه ویژه‌ای برای توسعه گردشگری دارد که این ظرفیت باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

روانبخش برگزاری اجلاس جهانی گردشگری در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین و نام‌گذاری همدان به عنوان مقصد گردشگری 2018 آسیا را موجب رشد و رونق صنعت گردشگری همدان و استان دانست و اضافه کرد: با برگزاری این رویدادها می‌توانیم مسیری که در چندین سال باید طی می‌شد را تا حدودی در یک‌سال طی کنیم.

 

روانبخش با تأکید بر اینکه هر چه بیشتر از ظرفیت و فرصت‌های استان برای جذب سرمایه‌گذار استفاده شود دستاوردهای بیشتری به جا خواهد ماند، اظهار کرد: این رویدادها در توسعه گردشگری و معرفی همدان بخصوص در زمینه ملی و بین المللی تأثیرگذار خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه مهمانان و گردشگران خارجی قطعاً از شهر بازدید خواهند داشت، اظهار کرد: باید با معرفی ظرفیت‌های همدان در جذب سرمایه‌گذاران تلاش بیشتری داشته باشیم که در این راستا باید شهرداری در زیباسازی شهر برای رویداد همدان 2018 به بهترین شکل ممکن اقدام کند.

 

وی با تأکید بر ساماندهی ورودی‌های شهر، افزود: باید ورودی و خروجی شهرها آماده برگزاری اجلاس بزرگ باشد؛ چرا که این موارد در جذب سرمایه‌گذار و گردشگر بسیار تأثیر گذار است.

 

وی همچنین به انتخاب همدان به عنوان شهر سبز پایدار جهان اسلام اشاره کرد و افزود: این عنوان نیز باید مورد توجه باشد و با توجه به آن در حفظ توسعه فضای سبز در جذب سرمایه‌گذاران در این حوزه تلاش کرد.

 

وی با بیان اینکه هدف اصلی رویداد 2018 در همدان معرفی استان و شهر همدان و ظرفیت‌های گردشگری آن است اظهار کرد: تبلیغات در این زمینه نیازمند هماهنگی ارگان‌ها و نهادهای مرتبط است.

 

وی بر لزوم دخیل شدن سایر ارگان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی در تبلیغات و اجرای این رویداد تأکید کرد و گفت: باید کیفیت برگزاری این رویداد بالاتر باشد و نیز باید بهره خود را از این رویداد ببریم و از این فرصت برای معرفی شهر و استان استفاده کنیم.

 

وی با تأکید بر اینکه متولی فعالیت در حوزه گردشگری باید مشخص شود، افزود: اگر گردشگری در قالب سازمان گردشگری معرفی شود بهترین کارکرد را خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه در بخش گردشگری دولت باید امکانات را به این بخش سوق دهد و زیرساخت‌های لازم را فراهم کند، افزود: فعال شدن بخش خصوصی در رونق گردشگری بسیار تأثیرگذار است.

 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با بیان اینکه تمام کشورهای پیشرفته با بزرگ‌نمایی و تبلیغات مناسب از فرهنگ و پیشینه خود گردشگر جذب کرده و از این طریق درآمدزایی می‌کنند، یادآور شد: برای رونق صنعت گردشگری، گردشگر را باید به استان آوریم و نباید تنها به آمدن خود گردشگر بسنده کنیم.

 

 

            

انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٢ کاربران آنلاین :
۵۵۱,۲۱۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان