Tue November 20, 2018   |   سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/07/03
صورت جلسه شماره 43
1397/07/01
صورت جلسه شماره 42
1397/06/27
صورت جلسه شماره 41
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١١/١٨ تعداد بازدیـد : ١٢٧   بازگشت
 
 
 


رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورای اسلامی شهر همدان:


نیروی انتظامی پس از چهار دهه ساختمان شهرداری را تحویل می دهد

 

 

 رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورای اسلامی شهر همدان از تخلیه و تحویل قطعی ساختمان شهرداری پس از چهار دهه از نیروی انتظامی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سید مسعود عسگریان در جلسه کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورا که با حضور معاون حقوقی فرمانده انتظامی استان همدان و اعضای کمیسیون برگزار شد، افزود: ساختمان اداره گذرنامه که متعلق به شهرداری است و از سالیان قبل طی چهار دهه در اختیار نیروی انتظامی بوده پس از پیگیریهای شورای اسلامی شهر همدان با تعامل ایجاد شده این ساختمان توسط نیروی انتظامی تا پایان سال جاری تخلیه و تحویل شهرداری خواهد شد.

 

عسگریان با بیان اینکه این ساختمان به عنوان املاک شهرداری از سرمایه‌های شهر محسوب می‌شود، افزود: شهرداری در پیش‌بینی بودجه سال 97 برای تخریب این ساختمان و ساخت پارکینگ عمومی برنامه‌ریزی کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه تعامل و همگرایی خوبی بین شورا و شهرداری با نیروی انتظامی وجود دارد، اضافه کرد: با توجه به اینکه منطقه میدان آرامگاه بوعلی پرترافیک بوده ساختمان شهرداری که در اختیار نیروی انتظامی است در مسیر ترافیک قرار گرفته بر این اساس احداث پارکینگ عمومی در این نقطعه از شهر از ضروریات است.

 

وی با اشاره به اینکه حدود 5 سال برای تخلیه و تحویل این ساختمان به نیروی انتظامی فرصت داده شده بود، یادآور شد: احداث پارکینگ در این مجموعه از تأکیدات و مطالبات شورا است و باید این امر هر چه سریعتر در راستای ارائه خدمات رسانی به مردم شهر همدان اجرایی شود.

 

عسگریان به توافقات شهرداری با نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: بر این اساس لازم است هر چه سریعتر این ساختمان به شهرداری تحویل داده شود.

 

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در طول 4 دهه گذشته نیروی انتظامی قسمتهایی را به ساختمان قدیمی مورد نظر افزوده مقرر شد از این بابت شهرداری مساعدت لازم را با نیروی انتظامی بعمل آورد.

 

عسگریان با یبان اینکه هدف شورا و شهرداری برون رفت از معضلات ترافیکی است، افزود: شهرداری در راستای اهداف پلیس و در زمینه کاهش و آرام سازی ترافیک در شهر مکلف به احداث پارکینگ عمومی شده است و با توجه به ترافیک سنگین میدان آرامگاه بوعلی چنانچه تدبیری برای تأمین پارکینگ نشود قطعا در دو یا سه سال آینده با مشکلات حادتری در زمینه ترافیک مواجه می‌شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره بر معضلات و مشکلات ترافیکی گفت: مشکلات ترافیکی بر معضلات دیگر از جمله تردد خودروهای امداد تأثیر گذار بوده و باعث بروز دیگر مشکلات می‌شود بر این اساس اجرای طرح‌های ترافیکی در برنامه‌های شورا و شهرداری قرار گرفته است.

 

 

 

ابراهیم مولوی هم به ترافیک محوطه میدان آرامگاه بوعلی اشاره کرد و افزود: رفع این معضل با تأکید شورای شهر در دستور کار شهرداری قرار گرفته است که مجموعه ساختمان شهرداری که در اختیار نیروی انتظامی است مکان مناسبی برای اجرای پارکینگ عمومی است.

 

مولوی به توافقات شهرداری و نیروی انتظامی در خصوص تخلیه و تحویل این ساختمان اشاره کرد و یادآور شد: طبق این توافق مصوب شد که ساختمان تخلیه و به شهرداری تحویل داده شود.

 

وی نیز تأکید کرد: اعیانی‌های صورت گرفته توسط شهرداری برای نیروی انتظامی جبران می‌شود.

 

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و امور مالی شورای شهر همدان نیز از ترافیک به عنوان یکی از معضلات شهر همدان یاد کرد و گفت: ترافیک علاوه بر معضل مدیریت شهری، از معضلات و هنجارهای اجتماعی امنیتی نیز محسوب می‌شود که باید در راستای رفع آن اقدام شود.

 

حسین قراباغی اضافه کرد: اگر ترافیک روان نشود بسیاری از مشکلات را به دنبال خود خواهد داشت که از جمله آنها کندی خدمات دهی به شهروندان بویژه در انتقال بیماران توسط خودروهای امدادی مث آمبولانس‌ها خواهد بود.

 

قراباغی با اشاره به ترافیک سنگین در اطراف میدان آرامگاه بوعلی یادآور شد: سیاست گذاری شورا در این زمینه ایجاد پارکینگ عمومی در این نقطه از شهر است چرا که این نقطعه از شهر آبروی همدان محسوب می‌شود.

 

شهردار همدان هم در ادامه این جلسه با بیان اینکه همدان از امن‌ترین شهرهای کشور است، گفت: امنیت موجود حاصل فداکاری و عملکرد نیروهای خدوم و زحمتکش انتظامی استان است که باید قدردان این امنیت و تلاش این قشر بود.

 

عباس صوفی شهرداری و نیروی انتظامی را دو ارگان لازم و ملزوم هم دانست و افزود: امنیت مهمترین مقوله یک شهر سالم است لذا رفع معضلات و مشکلاتی که سلامت شهر را به خطر مواجه می‌کند ضروری است.

 

صوفی با بیان اینکه انتظار می‌رود موضوع ساختمان شهرداری که در اختیار نیروی انتظامی است حل شود، گفت: با توجه به سیاست گذاریهای صورت گرفته و تأکیدات اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری تحویل هر چه سریعتر این ساختمان و احداث پارکینگ در این مجموعه است.

 

معاون حقوقی فرماندهی انتظامی استان همدان هم در این جلسه به تمکین این ارگان به قانون در خصوص تخلیه و تحویل ساختمان شهرداری اشاره کرده و قول تعامل و همکاری با شورا و شهرداری را دا
انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٢ کاربران آنلاین :
۵۸۹,۹۸۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان