Tue November 20, 2018   |   سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/07/03
صورت جلسه شماره 43
1397/07/01
صورت جلسه شماره 42
1397/06/27
صورت جلسه شماره 41
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١١/١٨ تعداد بازدیـد : ١٣٨   بازگشت
 
 
 


رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان خبر داد:


پارک مشاهیر در همدان احداث می شود

 

 

 رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از احداث پارک مشاهیر در همدان خبر داد.

           

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، رضوان سلماسی در کمیسیون فرهنگی با موضوع بررسی طرح پارک مشاهیر و سند راهبردی آموزش شهروندی شورای شهر همدان با بیان اینکه در ایجاد پارک مشاهیر همدان باید هماهنگی در خصوص بودجه و هزینه‌ها باشد، اظهار کرد: پارک مشاهیر می‌تواند از اقدامات خوب و مؤثر برای رویداد همدان پایتخت گردشگری 2018آسیا باشد.

 

سلماسی اضافه کرد: اقدامات احداث یا ایجاد پارک مشاهیر، تخصصی پیش می‌رود و بدون برنامه نخواهد بود.

 

وی افزود: با توجه به اینکه این روزها زمان بررسی بودجه پیشنهادی سال 97 شهرداری همدان است نیاز است برآورد هزینه ایجاد پارک مشاهیر به طور کامل ارائه شود تا بتوان در بودجه 97 لحاظ کرد.

 

سلماسی با بیان اینکه به نظرم این مجموعه باید تمام مشاهیر همدان را در برداشته باشد، افزود: از ظرفیت این پارک می‌توان برای معرفی مشاهیر و چهره‌های فاخر استان یا شهر همدان با ساخت تندیس یا سردیس‌هایی استفاده کرد و این مجموعه در رونق گردشگری بسیار تأثیرگذار است.

 

سلماسی با بیان اینکه تشکیل کمیته آموزش شهروندی قبلاً مصوب شده بود که درخواست کردیم دوباره مورد توجه باشد، گفت: کارهای فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است و اجرای طرح یا اقدامات زمان بر است و باید داشتن دید و نگاه فرهنگی را در جامعه به ویژه مدیران نهادینه کرد.

 

کامران گردان، سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان نیز اضافه کرد: لازم است پروژه پارک مشاهیر در مکانی احداث شود که بیشتر گردشگران هنگام حضور در همدان از آن استفاده کنند بنابراین پارک ایرانی به دلیل مرکزیت گردشگری، وجود مجموعه عین القضات و زیرساخت‌هایی که دارد محل مناسبی برای اجرای پروژه محسوب می‌شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز بیان کرد: فضای طراحی‌شده برای پارک مشاهیر باید تمام نیازهای یک گردشگر را تأمین کند در این صورت است که به هدف خود یعنی معرفی مشاهیر همدان، دست‌یافته‌ایم.

 

اکبر کاووسی امید تأکید کرد: در اجرای طرح و پروژه‌ها نباید کیفیت فدای سرعت کارها شود این دو مورد باید در کنار هم مورد توجه باشند.

 

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان هم با بیان اینکه بودجه فرهنگی تنزل پیدا کرده است، گفت: در بین تمام برنامه‌هایی که برای رویداد گردشگری 2018 ارائه شده، راه‌اندازی بوستان مشاهیر همدان از سوی استاندار مورد حمایت و استقبال بیشتری قرار گرفته است.

 

حسن محمدی با بیان اینکه با توجه به اهمیت حوزه فرهنگ باید همت خود را برای ایجاد نگاه و فضای فرهنگی معطوف کرد، افزود: خواهشمندم همت کنیم و اگر اعتقاد به کار فرهنگی داریم، آن را اجرایی کنیم.

 

سرپرست ســازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان نیز از برنامه‌ریزی برای ایجاد بوستان مشاهیر همدان برای رویداد گردشگری «همدان 2018» خبر داد و اظهار کرد: ایجاد بوستان مشاهیر در همدان دو سال پیش در مجموعه سازمان زیباسازی شهر مطرح شد و با توجه به مشاهیر بسیاری که در استان است ساخت این مجموعه می‌تواند مورد توجه باشد.

 

وحید علی‌ضمیر با اشاره به اینکه در این زمینه جلسات کارشناسی شده‌ای در سطوح مختلف برگزار کرده‌ایم، گفت: با توجه به منابع مالی در مرحله نخست قصد داشتیم حداقل بین 20 تا 30 نفر مشاهیر و مفاخر از گذشتگان و دوران معاصر انتخاب کنیم تا تندیس آنها ساخته و در بوستانی نصب شود.

 

وی بیان کرد: با توجه به رویداد گردشگری 2018 در همدان این مسئله بسیار دارای اهمیت است و باید چنین بوستانی را در همدان ایجاد و مشاهیر این شهر را به گردشگران معرفی کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه در این طرح دو موضوع، یکی جانمایی یعنی لحاظ کردن تمام جوانب و دیگری انتخاب مشاهیر مورد توجه بوده است، گفت: این طرح در راستای اهدافی نظیر جذب گردشگر، ارتقای سطح آگاهی شهروندان و... مورد توجه قرار گرفته است.

 

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری همدان با اشاره به اینکه جوانب مختلف در راه‌اندازی این پارک دیده شده است، یادآور شد: دو نقطه برای ایجاد این پارک درنظر بود که یکی از آنها فضای نزدیک «پارک ایرانی» است که تقریباً این مکان شرایط احداث پارک مشاهیر را دارد.

 

 

 

 

انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٠ کاربران آنلاین :
۵۸۹,۹۸۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان