Sat October 20, 2018   |   شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/07/03
صورت جلسه شماره 43
1397/07/01
صورت جلسه شماره 42
1397/06/27
صورت جلسه شماره 41
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٢٣ تعداد بازدیـد : ١۵۶   بازگشت
 
 
 


رئیس شورای اسلامی شهر همدان در صحن علنی :


شهرداری جایگاه مدیریت شهری را ندارد

 

 

 رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: در حال حاضر شهرداری جایگاه مدیریت شهری را ندارد، زیرا اختیاراتش در این حد نیست.

           

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی همدان، ابراهیم مولوی در صحن علنی شورای شهر با اشاره به اینکه برای شهرداری‌ها 500 وظیفه تعریف شده است، افزود: در شهرهایی در دنیا که امروزه به درصد قابل توجهی از توسعه‌یافتگی و رفاه اجتماعی رسیده‌اند، وظایف مدیریت شهری را 22 اداره انجام می‌دهند و هدایت آنها با شهردار است.

 

وی با بیان اینکه شهرداران در کشورهای توسعه یافته دارای قدرت اجرایی بالایی هستند، عنوان کرد: تاکنون شورای دوره چهارم و پنجم به تناسب محدودیت مالی، برای ارائه خدمات مطلوب به جامعه زیر پوشش بهزیستی همدان گام برداشته‌اند و به طور قطع برای ادامه همکاری‌ها هم تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اعلام اینکه ایجاد مراکز نگهداری کارتن‌خواب‌ها، ایجاد سرپناه برای معتادان و ارائه خدمات مناسب به آنها و... توسط شهرداری همدان انجام شده است، اظهار کرد: مدیریت شهری همدان، بهزیستی را همراهی و کمک می‌کند.

 

مولوی گفت: شهرداری‌ها از نظر منابع مالی دچار مشکل شده و رکود در بخش مسکن موجب شده است تا 90 درصد مؤلفه‌های درآمدی شهرداری همدان قطع شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان درباره مناسب‌سازی شهری برای تردد معلولان هم یادآور شد: خیابان‌های 6 گانه شهر همدان از نظر دستیابی توان‌یابان و معلولان شرایط مطلوبی دارد، اما با شرایط ایده‌آل فاصله داریم.

 

مولوی با بیان اینکه بیشتر سرویس‌های بهداشتی طوری طراحی شده است که معلولان بتوانند از آن استفاده کنند، افزود: مکان‌هایی که می‌تواند تأثیرگذاری بیشتری برای ارائه کمک و خدمات داشته باشد از سوی سازمان بهزیستی به شهرداری همدان اعلام شود تا کمک کنند.

 

وی با اشاره به اینکه مجموعه دولت دنبال این است که رفاه اجتماعی را گسترده کرده و سطح آن را افزایش دهد، بیان کرد: فرهنگسراها با هزینه شهروندان در نقاط مختلف شهر ساخته شده و بخشی از ظرفیت‌های سخت افزاری ما خالی است که این آمادگی وجود دارد در اختیار سازمان بهزیستی برای استفاده جامعه زیر پوشش، قرار گیرد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اعلام اینکه تن نحیف شهرداری همدان توان کمک‌های بسیار را ندارد، اظهار کرد: شهرداری همدان در حد توان آمادگی ارائه خدمات به معلولان و توان‌یابان را دارد، اما باید شهرداری نیز از نظر مالی درک شود.

 

مدیرکل بهزیستی استان همدان هم در ادامه با بیان اینکه یکی از ارکان مهم که می‌تواند سازمان بهزیستی را در سیاست‌گذاری کمک کند، شورای شهر است، گفت: 189 وظیفه در کشور برعهده سازمان بهزیستی است که این موضوع یک فرصت بوده و تهدید نیست.

 

حمیدرضا الوند با اشاره به اینکه به عنوان یکی از متخصص‌ترین نهادها در حوزه اجتماعی هستیم که دولت و نظام به ما اعتماد کرده است، افزود: 16 هزار نفر زیر پوشش سازمان همدان است که در مجموع 503 هزار نفر از خدمات پیشگیری دریافت کردند.

 

وی با اشاره به اینکه اخیراً غربال‌گری ژنتیکی برعهده بهزیستی قرار گرفته است، عنوان کرد: 16 مرکز ترک اعتیاد در استان همدان وجود دارد که امسال به هزار نفر خدمات داده است، یک مرکز برای بانوان در همدان وجود دارد که دومین مرکز نیز به‌زودی در ملایر راه‌اندازی می‌شود.

 

الوند با اعلام اینکه 13 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست در همدان فعالیت می‌کنند که یارانه نگهداری این کودکان 350 هزار تومان است و سازمان پرداخت می‌کند، اعلام کرد: 307 مهد کودک در نظارت بهزیستی فعالیت می‌کنند.

 

به گفته وی، سال گذشته 7 میلیارد تومان برای اشتغال جامعه هدف در نظر گرفته شده بود که امسال این رقم به 23 میلیارد تومان افزایش یافته و اشتغالزایی هزار و 223 نفر هدفگذاری شده است.

 

الوند اظهار کرد: بیشترین تأکید را روی اشتغال کارفرمایی گذاشتیم که به بنگاه‌های اقتصادی متوسط و کوچک کمک کند، زیرا تسهیلات بهزیستی با کارمزد 4 درصد است و در برابر تسهیلات با کارمزد 18 درصدی ستاد تسهیلات از ویژگی‌های بسیار بهتری برخوردار است.

 

وی با اشاره به اینکه به کمک و همکاری مدیریت شهری نیاز داریم، بیان کرد: سیاست‌گذاری مدیریت شهری در دستان شهرداری است و باید از همه توان در این زمینه استفاده کند.

 

مدیرکل بهزیستی استان همدان با تأکید بر اینکه مبلمان شهری برای معلولان مناسب‌سازی شود، گفت: آمار آسیب‌های اجتماعی به شکل تصاعدی بالا می‌رود و اگر امروز دغدغه ما برای آسیب‌های اجتماعی در کشور افزایش یافته، این است که این آسیب‌ها به در خانه همه رسیده است.
انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣١ کاربران آنلاین :
۵۸۱,۴۳۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان