Sat October 20, 2018   |   شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/07/03
صورت جلسه شماره 43
1397/07/01
صورت جلسه شماره 42
1397/06/27
صورت جلسه شماره 41
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٢١ تعداد بازدیـد : ١٢٠   بازگشت
 
 
 


هشدار نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان :


مسؤولان خطر سونامي مواد مخدر دستمال را جدي بگيرند

 

 

 نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان خطر جدي سونامي مواد مخدر دستمال در جامعه هشدار داد و گفت: مسؤولان خطر اين ماده مخدر را جدي بگيرند.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، علي فتحي در خصوص خطر جدي مخدر جديدي با عنوان دستمال اظهارکرد: آنچه در فضاي مجازي و وبگاه‌ها منتشر شده حکايت از نوعي مواد روانگردان جديد درگروه نيوسايکو اسيدها دارد که به نام دستمال مشهور شده است.

 

فتحي با اشاره به خطرات جدي اين مخدر اظهار کرد: مسؤولان بايد نسبت به خطر و عوارض مخدر صنعتي ان.پي.اس که اين روزها نوعي از آن با عنوان "دستمال" خبرساز شده است، هشدار دهند و اطلاع رساني به موقع داشته باشند.

 

وي با بيان اينکه عمده ترکيبات اين مواد صنعتي جديد محرک است، اظهار کرد: اثرات اين مواد نيز از اثرات محرک‌هاي مخدر مثل شيشه بيشتر است و اثرات تخريبي و توهم‌زايي بالاتري دارد و بدتر اينکه ترک مصرف مخدر دستمال بسيار سخت‌تر است.

 

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با بيان اينکه تغيير الگوي مصرف در دنيا بيشتر به سمت و سوي اين مواد است تأکيد کرد: مردم بايد در جريان قرار گيرند اين مواد در قالب دستمال، قرص، افشانه و... با قيمت بسيار ارزان عرضه مي‌شود.

 

فتحي با اشاره به اينکه اين مواد حتي با يک بار مصرف، اعتياد ايجاد مي‌کند افزود: مردم بايد اطلاع کافي در اين زمينه داشته باشند، براساس شنيده‌ها دستمال در شش ماه يا کمتر از يک سال فرد را از پا مي‌اندازد.

 

وي با بيان اينکه خطر مصرف دستمال بسيار بالاتر از بيماري ايدز است، افزود: دستگاه‌هاي مرتبط فرهنگي اجتماعي از جمله آموزش و پرورش، مراکز دانشگاهي، نيروي انتظامي، رسانه‌ها به خصوص رسانه ملي بايد با جديت وارد شده و خطرات مصرف اين مواد را به اطلاع خانواده‌ها و جوانان و نوجوانان برسانند.

 

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان بابرشمردن اثرات مخرب مصرف دستمال اظهار کرد: آلودگي جامعه به مواد مخدر دستمال امنيت اجتماعي را فوق العاده پايين مي‌آورد و افسردگي در بين خانواده‌ها را افزايش مي‌دهد و اين هشداري براي جامعه است که بايد با جديت وارد عمل شد.

 

فتحي با انتقاد از عملکرد صدا و سيما گفت: رسانه ملي بايد به موقع در اطلاع‌رساني‌ها عمل کند؛ چراکه آسيب‌هاي اجتماعي از مهمترين مواردي است که نبايد کوتاهي کرد.

 

فتحي با تأکيد بر جدي گرفتن خطر توزيع دستمال در جامعه افزود: خطرات مصرف دستمال بايد در دبيرستان‌ها و دانشگاه‌ها براي دانش‌آموزان و دانشجويان بيان شود و حتي اين مواد را براي آگاهي دانش‌آموزان به آنان نشان دهند.انتهاي پيام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٠ کاربران آنلاین :
۵۸۱,۴۲۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان