Tue July 17, 2018   |   سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/03/13
صورت جلسه شماره 16
1397/03/08
صورت جلسه شماره 15
1397/03/06
صورت جلسه شماره 14
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٠/٢١ تعداد بازدیـد : ۶٧   بازگشت
 
 
 


تاکید رئيس كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر همدان :


ضرورت ایجاد اماکنی برای دسترسی شهروندان به ورزش ایمن و ارزان

 

 

 رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: باید این اماکن در شهر گسترش یابد و نیاز است شهرداران مناطق با شورا در یک راستا باشند.

           

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، رضوان سلماسی در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا با موضوع بررسی سیاست‌های کمیسیون، بررسی وضعیت زمین‌های ورزشی فرهنگی مناطق و بررسی طرح دوچرخه‌سواری و ورزش صبحگاهی کارکنان شهرداری، اظهار کرد: اهداف، برنامه‌ها و سیاست کاری بر اساس شهر و فرهنگ شهر در حوزه وظایف شهرداری تعریف شده است.

 

سلماسی ترویج فرهنگ شهروندی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، بهبود مستمر فضای فرهنگی شهر و همگانی کردن ورزش در بین شهروندان را از جمله اهداف فرهنگی شورا و شهرداری برشمرد و گفت: افزایش سرمایه اجتماعی و حس تعلق به شهر، ترویج باورها و ارزش‌های اسلامی و ایرانی، غنی‌سازی اوقات فراغت و افزایش نشاط اجتماعی شهروندان، افزایش توانمندی‌ها، آگاهی‌ها و مهارت‌های عمومی و تخصصی شهروندان و مشارکت در برگزاری رویدادهای بین‌المللی 2018 از دیگر اهداف است.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با بیان اینکه برای آموزش شهروندی باید در راستای شاخص‌های تعریف شده حرکت کنیم، افزود: حرکت‌ها و اقدامات باید همگام و هم‌راستا برای رسیدن به یک هدف مشترک باشد که بازتاب آن را در شهر به شکل عمومی ببینیم.

 

سلماسی همگانی کردن ورزش و اجرای پروژه‌های ورزشی در شهرداری مناطق را مستلزم هماهنگی شهرداری‌های مناطق با این کمیسیون دانست و یادآور شد: یکی از اهداف کمیسیون تحقق این مهم است و پیشنهاد این بود زمین‌های ورزشی در مناطق مشخص شده و برای آنها طرح و برنامه بنویسیم.

 

وی با بیان اینکه در بازه زمانی کوتاه لازم است هر بخش دارای قابلیت تبدیل به فضای ورزشی حتی کوچک، توسط شهرداری مناطق معرفی شود، گفت: به منظور حفظ، نگهداری و مدیریت این زمین‌ها می‌توان از ظرفیت شورای اجتماعی محلات و مشارکت مردمی کمک گرفت.

 

وی تأکید کرد: لازم است دبیرخانه شورای اجتماعی محلات هر چه سریعتر راه‌اندازی شود؛ چراکه با این اقدام احتمال موفقیت بالاتر خواهد بود و با تعلل در راه‌اندازی آن شاید نتوانیم بهره برداری بهتری داشته باشیم.

 

سلماسی با اشاره به ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و دوچرخه در شهر گفت: در راستای ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه، ما ابتدا این امر را از شهرداری آغاز می‌کنیم که پیگیر اجرای طرح دوچرخه‌سواری کارکنان شهرداری هستیم و اجرای این طرح به منظور کاهش استفاده از خودرو و کاهش آلودگی هوا و حفاظت از محیط زیست است؛ چرا که وقتی متولیان امر در رأس کار قرارگیرند تأثیرگذاری کار بیشتر خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه علاقمندان به دوچرخه‌سواری در شهر زیاد هستند، افزود: متأسفانه سطح ایمن در شهر برای دوچرخه‌سواران کم است وگرنه دوچرخه‌سواران همدان تا الوند نیز رفته‌اند.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان پیشنهاد کرد: در روز 29 دیماه جاری به مناسبت روز هوای پاک، استفاده از اتوبوس‌ها برای ترویج هوای پاک به صورت رایگان باشد.

 

سلماسی با بیان اینکه در صورتی که در حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، مناطق هم راستا باشند، نتیجه کار در شهر دیده می‌شود، ادامه داد: کار مقطعی موجب عدم تناسب در کار می‌شود.

 

وی یادآور شد: لوازم ورزشی به کار گرفته شده در پارک‌ها و اماکن ورزشی شهرداری برای سلامت است؛ بر این اساس باید در خرید لوازم ورزشی دقت کنیم که استاندارد و آموزش نحوه استفاده از آنها نیز در نظر باشد.

 

سید مسعود عسگریان، رئیس کمیسیون نظارت، حقوقی و اداری شورای اسلامی شهر همدان هم تأکید کرد: ضروری است فرهنگ استفاده کمتر از خودروهای شخصی در جامعه نهادینه شود.
انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۵۵۱,۲۲۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان