Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٩/١١ تعداد بازدیـد : ١١٧   بازگشت
 
 
 


رئيس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان تأکيد کرد:


ساماندهي کارتن‌خواب‌ها با هدف بازگشت‌ به جامعه

 

 

 رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل‌ونقل و ترافيک و محيط زيست شوراي اسلامي شهر همدان گفت: هدف از جمع آوري کارتن‌خواب‌ها برخورد ضربتي نيست بلکه بايد با هدف کمک به بهبود و بازگشت اين افراد به آغوش خانواده‌ها و جامعه به ساماندهي کارتن‌خواب‌ها اقدام کرد تا روز به روز تعداد آنها کمتر شود.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، کامران گردان در جلسه کميسيون خدمات شهري، حمل‌ونقل و ترافيک و محيط زيست شوراي شهر با محوريت بررسي مشکلات کارتن‌خواب‌ها، وضعيت گرمخانه و سد معبر سرگذر همدان اظهار کرد: کاهش آسيب‌هاي اجتماعي زيربناي داشتن جامعه سالم و توانمند است.

 

وي در ادامه بر ضرورت اسکان افراد کارتن‌خواب‌ در جامعه تأکيد کرد و افزود: کارتن‌خواب‌ها بر اساس جنسيت، سِن و نوع مشکلات خود، آسيب‌هاي متفاوتي را تجربه مي‌کنند که کاهش آسيب‌هاي اجتماعي اين قشر نيازمند نگرش فراگير همه دستگاه‌هاي مرتبط بوده که در قانون به آنها وظايفي محول شده است.

 

گردان بيان کرد: بر اساس بررسي‌ها، مشاهدات و مستندسازي‌هاي صورت گرفته و آمارهاي ارائه شده از سوي انجمن‌ها و شهرداري در شهر همدان، حداکثر 50 نفر کارتن‌خواب‌ در گرمخانه شهر همدان حضور دارند که ساماندهي شده‌اند؛ از اين تعداد يک درصد کودکان و حدود 5 تا 10 درصد را زنان تشکيل مي‌دهد.

 

وي افزود: البته برخوردهاي احساسي نبايد اين تفکر را در بين کارتن‌خواب‌ها ايجاد کند که پاداش دريافت مي‌کنند؛ بلکه بايد به انگيزه‌هاي مددکارانه براي قدم گذاشتن در روند بهبود پاسخ دهند و توقع غيرمنطقي براي دريافت خدمات رفاهي آن هم با حفظ وضعيت موجود از جمله اعتباد و بزهکاري خود نداشته باشند.

 

رئيس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان همچنين گفت: حرکت مردمي و دولتي ايجاد شده در جهت غربالگري کارتن‌خواب‌ها، منجر به کاهش تعداد اين افراد در جامعه مي‌شود.

 

گردان عنوان کرد: براي بانوان هم مکاني با مديريت بهزيستي وجود دارد که مقرر شده ماهيانه 500 هزار تومان از طرف شهرداري به آن مکان پرداخت ‌شود.

 

وي در ادامه با اشاره به اهميت سد معبر سرگذر همدان گفت: با توجه به مشکلات سد معبر و ايجاد وضعيت امن براي تردد شهروندان بايد حق و حقوق اصناف که طبق قانون ماليات و عوارض پرداخت مي‌کنند، نيز رعايت شود.

 

گردان با تأکيد بر حذف دست‌فروشان و فروشندگان ميوه با وانت، افزود: با پياده‌راه شدن ميدان امام خميني(ره) و خيابان اکباتان، وضعيت دست‌فروشي در شهر تشديد مي‌شود، بنابراين بايد اقدامي در اين حوزه پيش‌بيني شود.

 

وي اظهار کرد: متأسفانه مغازه‌داران و کسبه سرگذر حريم را رعايت نکرده و سد معبر ايجاد مي‌کنند که بايد ساماندهي شود، همچنين وضعيت بهداشت جوي واقع در محوطه سرگذر بايد مورد توجه خدمات شهري قرار گيرد.

 

سيد مسعود عسگريان، رئيس کميسيون نظارت حقوقي و اداري شوراي اسلامي شهر همدان هم گفت: با توجه به اينکه محدوده سرگذر يکي از مراکز اصلي خريد شهروندان همداني است؛ بايد برنامه‌اي براي ساماندهي اين نقطه از شهر به ويژه در مباحث ترافيکي تدوين شود.

 

معاون خدمات شهري شهرداري همدان نيز در ادامه اين نشست گفت: به هم‌پيوستگي مغازه‌ها در بازار ميوه و تره‌بار سرگذر منجر شده نتوانيم مخزن زباله براي اين محل تعبيه کنيم، از طرفي متأسفانه برخي کسبه‌ هنگام ظهر و شب باقيمانده ميوه‌هاي خود را وسط اين بازار رها مي‌کنند که وضعيت بهداشتي نامناسبي براي اين منطقه ايجاد مي‌شود.

 

به گفته مجيد درويشي، در نشستي با اتحاديه ميوه‌وتره‌بار مقرر شد هر مغازه‌دار زباله‌هاي خود را در سطل زباله خود بريزد تا شهرداري در ساعات 13 ظهر و 21 شب، آنها را جمع‌آوري کند، اما متأسفانه همکاري وجود ندارد.

 

وي با توجه به اينکه پيشنهاد داده‌ايم ديوار مهرباني با همکاري اتحاديه ميوه‌وتره‌بار در منطقه سرگذر ايجاد شود، افزود: با ايجاد اين ديوار، مخازني براي آن تعبيه مي‌شود تا کسبه ميوه‌هاي کم‌کيفيت خود را در آنها بريزند و افراد نيازمند از آنها استفاده کنند.

 

درويشي در ادامه با بيان اينکه گرمخانه همدان در ابتداي آذرماه سال 95 راه‌اندازي شده است، گفت: ماهانه 8 ميليون تومان براي نگهداري کارتن‌خواب‌ها از محل اعتبارات شهرداري هزينه مي‌شود.

 

وي با تأکيد بر اينکه در صورت هماهنگي تمامي ارگان‌هاي ذيربط شاهد خدمات‌دهي بهتر در گرمخانه بوديم، اظهار کرد: البته بر اساس قانون ارگان‌هايي مانند بهزيستي، بهداشت و درمان، جمعيت هلال احمر، کميته امدادامام(ره)، نيروي انتظامي، دادگستري، آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي و اداره کار نيز بايد با هدف تشويق و بازگشت کارتن‌خواب‌ها به جامعه، شبانه‌روز براي بررسي و غربالگري وضعيت کارتن‌خواب‌ها به کمپ مراجعه کنند.

 

در پايان هم مقرر شد شهرداري و شوراي اسلامي شهر همدان براي شکل‌گيري پويش مردمي «همسايه، خانه تو خانه ماست» به منظور کمک به زلزله‌زدگان زير پوشش کميته امدادامام(ره) براي تبليغات محيطي و نصب پايگاه‌هاي جمع آوري کمک‌هاي مردمي همکاري کنند.

 

انتهاي پيام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٣ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۹۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان