Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٩/٠۵ تعداد بازدیـد : ١۶١   بازگشت
 
 
 


رئيس شوراي اسلامي شهر همدان خبر داد:


اعضاي شورا به پويش مردمي "يک سرپناه امن براي زلزله زدگان" پيوستند

 

 

 رئيس شوراي اسلامي شهر همدان از پيوستن اعضاي اين شورا به پويش مردمي يک سرپناه امن براي زلزله زدگان خبرداد.

           

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، ابراهيم مولوي در صحن علني شورا با اعلام اين خبر افزود: در ايامي که همه کشور بسيج شده بودند تا مشکلات زلزله‌زدگان استان کرمانشاه را حل کنند بسياري از شهروندان و کارشناسان حوزه عمراني و بحران سؤال داشتند که چه برنامه‌اي براي استان همدان وجود دارد.

 

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با اشاره به اينکه ساختمان مديريت بحران شهرداري همدان با هزينه‌هاي بسيار سنگين افتتاح و وارد مدار بهره‌برداري شد، عنوان کرد: لازم است پنج نقطه در اطراف شهر همدان مسطح شده و سرويس‌هاي بهداشتي در آنجا ايجاد شود تا در صورت بروز زلزله بتوان از اين فضا استفاده کرد و مردم را اسکان داد که تحقق اين امر همراهي دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط را مي‌طلبد.

 

وي با اشاره به سالروز شهادت شهيد چيت‌سازيان اظهار کرد: متأسفانه به سرداران شهيد استان همدان آنچنان که شايسته و در جايگاه خدمات و ايثار آنها به نظام باشد پرداخته نشده است.

 

مولوي به رشادت‌ها و دليري‌هاي شهيد چيت سازيان اشاره کرد و افزود: بسياري از پرورش يافتگان مکتب بسيج در کنار اين شهيد معزز آداب مردانگي را آموختند.

 

مولوي با بيان اينکه شهدايي همچون شهيد بزرگ چيت سازيان بر گردن همه ما حقي دارند اضافه کرد: بايد کنگره‌ها و بزرگداشت‌هايي براي شهيد چيت سازيان برگزار مي‌کردند که در شأن و جايگاه آن شهيد معزز باشد ولي متأسفانه اين امر در همدان مورد غفلت واقع شده است.

 

وي تأکيد کرد: انتظار مي‌رود با آمدن شهردار جديد و توجه بيشتر به بخش فرهنگي اجتماعي فضاي شهر براي امر ترويج فرهنگ ايثار و شهادت آماده شود. رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با تأکيد بر اينکه هميشه با تفکر بسيجي در مديريت و حل مشکلات موفق بوده ايم، بيان کرد: همه مستشاران نظامي در کارشان مي‌مانند؛ اما حضور سيل‌آساي بسيجيان، موفقيت را در برداشت. امروز همه سران سوريه و عراق بايد بدانند که البته مي‌دانند مديون خون جوانان و شهدايي چون سردار همداني‌ها هستند که اجازه ندادند اسرائيل ديگري تشکيل شود.

 

وي معتقد است تحمل شرايط حال حاضر شهرداري همدان هم به نوعي ايثار محسوب مي‌شود.

 

مولوي با بيان اينکه فلسفه وجودي بسيج، خدمت به مردم است و با اشاره به فعاليت بسيجيان پايگاه مقاومت بسيج مالک اشتر تأکيد کرد: همه جامعه بايد مالک اشترهاي رهبر معظم انقلاب باشيم تا در مواقع حساس تصميم درستي بگيريم و در خدمت مردم باشيم.

 

وي همچنين اظهار کرد: در جامعه هر جا نياز به حضور مردمي احساس مي‌شده حضور خالصانه بسيجيان پرشورتر بوده، نمونه اخير آن کمک به حادثه زلزله زدگان غرب کشور بود که در ساعات اوليه حاضر شده و کمک کردند.

 

وي با تشکر از بسيجيان پايگاه مقاومت مالک اشتر شهرداري همدان گفت: بايد گردهمايي بسيجيان شهرداري همدان برگزار شود.

 

سخنگو و رئيس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان هم با بيان اينکه وظيفه شهرداري در زمينه مديريت بحران مشخص شده است افزود: حادثه خبر نمي‌کند بر اين اساس بايد قبل از وقوع بحران آماده بود و پيشگيري‌هاي لازم را داشت.

 

کامران گردان با بيان اينکه در تمامي مراکز استان‌ها بايد تعداد 10 هزار کانکس آماده براي جايگزيني چادرهاي امداد باشد افزود: متأسفانه ما در مباحث بحران به درستي عمل نکرده‌ايم؛ چراکه نبايد بعد از بروز حادثه آسيب ديدگان با بحران زيادي مواجه شوند.

 

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان نيز معتقد است بسيج جزء اصلي‌ترين کلمات ادبيات فارسي است، به اين معنا که آمادگي براي حضور يک صحنه حساس و آوردگاه حماسي است.

 

علي فتحي گفت: حضرت امام(ره) در زمان تشکيل بسيج دستور دادند همه اقشار مردم وارد اين عرصه شوند؛ بنابراين بايد از همه اقشار مردم در طبقات اجتماعي و افکار مختلف در قالب بسيج قرار گيرند.

 

فتحي به راه‌اندازي پويش مردمي "يک سرپناه امن براي زلزله زدگان" را ارزشمند دانست و افزود: لازم است تبليغات و موج رسانه‌اي بالايي براي جمع آوري نقدينگي لازم راه‌اندازي شود تا هر چه سريعتر بتوان در خصوص احداث خانه براي زلزله زدگان اقدام کرد.

 

عضو شوراي اسلامي شهر و رئيس شوراي اسلامي شهرستان همدان هم اظهار کرد: بسيجيان، تمام داشته هايشان را تا آخرين قطره خونشان در مسير الهي هزينه مي‌کنند.

 

اکبر کاوسي اميد اضافه کرد: مجموعه بسيج پايگاه مقاومت مالک اشتر شهرداري همدان هم بايد تمام شرايط يک بسيجي را حس کنند و کار به موقع، به جا و اندازه را با تمام وجودشان در نظر بگيرند.

 

وي پيشنهاد داد جشن پيروزي جبهه مقاومت اسلامي در اسرع وقت برگزار شود. فرمانده پايگاه مقاومت مالک اشتر شهرداري همدان نيز با ارائه گزارشي از فعاليت ?بسيجيان اين پايگاه گفت: در حال حاضر 400 نفر عضو پايگاه بوده و 150 نفر هم عضو فعال هستند.

 

خانجاني توجه رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان به بسيج و فعاليت‌هاي پايگاه مقاومت مالک اشتر را ارزشمند دانست و افزود: اين پايگاه براي تقويت نيازمند امکانات و تجهيزات جهت سازماندهي است.

 

احمد مطلبي، مسؤول اداري و پشتيباني جمعيت هلال احمر شهرستان همدان هم با اشاره به راه‌اندازي پويش مردمي يک سرپناه امن براي زلزله زدگان اظهار کرد: در حال حاصر 120 نفر عضو اين پويش شده اند و نياز است همگان مشارکت داشته باشند تا مبالغي براي احداث سرپناه هموطنان زلزله زده جمع آوري شود. گفتني است در پايان جلسه بسيجيان فعال پايگاه مقاومت بسيج مالک اشتر شهرداري همدان که در ايام اربعين حسيني فعال بوده و در کمک به زلزله زدگان غرب کشور نقش داشتند توسط رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان تجليل شدند.انتهاي پيام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٢ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۹۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان