Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٨/٢٢ تعداد بازدیـد : ١٧٩   بازگشت
 
 
 


مولوي، رئيس شوراي شهر همدان خبر داد:


انصراف مرادي از حضور در شهرداري همدان

 

 

 * گزينه‌هاي تصدي شهرداري همدان به زودي معرفي خواهند شد

 

 

نشست اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان پيرامون ادامه همکاري شهردار منتخب برگزار شد که حسين مرادي به دلايل خانوادگي از فعاليت در شهرداري همدان انصراف داد تا در روزهاي آينده گزينه‌هاي جديدي براي شهرداري همدان معرفي شوند.

 

به گزارش خبرنگار هگمتانه؛ رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در این نشست ضمن عرض تسليت به مناسبت حادثه غمناک زلزله که در غرب کشور رخ داد و موجب کشته شدن تعدادي از هموطنانمان در استان کرمانشاه شد، گفت: با توجه به اينکه اين زلزله در همدان هم احساس شد، نيروهاي مديريت ستاد بحران شهرداري همدان از ابتداي حادثه به حالت آماده‌باش درآمدند که بايد از زحمات و تلاش‌هاي ارزنده مجموعه مديريت شهري قدردانی کرد.

 

ابراهيم مولوي در ادامه افزود: مرادي شهردار منتخب شوراي پنجم پيش از اين قرار بود روز يکشنبه در اين جلسه حضور پيدا کند که به دليل پاره‌اي از مشکلات در شوراي شهر حضور پيدا کرده و نامه کتبي انصراف خود را به شورا ارائه کرد و مسائل خانوادگي را دليل انصراف از مسئوليت شهرداري همدان بيان داشته است.

 

وي با ابراز نارضايتي از رفتار برخي رسانه‌ها در انعکاس اخبار عنوان کرد: بيان برخي مباحث در شأن و منزلت شوراي اسلامي شهر همدان نيست و اعضاي شوراي شهر همواره از نقد دلسوزانه و منصفانه رسانه‌ها استفاده مي‌کنند.

 

مولوي با اشاره به روند انتخاب شهردار منتخب، افزود: شوراي اسلامي شهر همدان پس ‌از رأي‌گيري نهايي براي انتخاب شهردار، مکاتبات قانوني را به استانداري و وزارت کشور ارسال کرد، اما با اين‌ وجود از ابتداي آبان‌ماه تا به امروز هيچ خبر و يا مکاتبه‌اي به شوراي اسلامي شهر و استانداري همدان در خصوص تأييد و يا عدم تأييد صلاحيت شهردار جديد صورت نگرفته است.

 

به گفته وی، رويه شوراي شهر در انتخاب شهردار، توانمندي، پاکدستي و مديريت جهادي بود که در نهايت پس از بررسي 40 گزينه به آقاي حسين مرادي رسيديم و با 11 رأي وي را به‌عنوان بهترين گزينه انتخاب کرديم.

 

مولوی در واکنش به سخنان يکي از اعضاي شوراي اسلامي شهر که شوراي پنجم را متهم به سهل‌انگاري در پيگيري امور مربوط به انتخاب شهردار کرد، اظهار کرد: تفاوت شوراي چهارم با شوراي پنجم در اين است که صحت انتخابات آنها در همان ابتدا اعلام شد، درحالي‌که صحت انتخابات شوراي پنجم مدت‌ها به طول انجاميد و همين امر موجب شد تا زمان را از دست بدهيم.

 

رئيس شوراي شهر همدان با بيان اينکه با استعفاي مرادي 10 روز فرصت داريم تا گزينه جديد را انتخاب کنيم، اظهار کرد: اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان مردان روزهاي سخت هستند و با قبول استعفاي مرادي، فرد شايسته‌اي را براي مديريت شهري همدان انتخاب خواهيم کرد.

 

مولوي همچنین در پايان اين نشست با بیان اینکه انتخاب شهردارِ ذخيره همدان نظر شخصي بنده بوده و مصوبه شورا نيست، گفت: با توجه به صحبت‌هاي دکتر مرادي و اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان با انصراف وي از سمت شهرداري همدان موافقت مي‌شود و به زودي طي نشست خبري با فعالان رسانه، گزينه‌هاي تصدي شهرداري همدان از سوي سخنگوي شوراي اسلامي شهر معرفي خواهند شد.

 

سخنگوي شوراي اسلامي شهر همدان هم در رابطه با انصراف شهردار منتخب گفت: اگر شوراي شهر حکم تأييد شهردار منتخب را از وزارت کشور مي‌‎گرفت و وي سپس استعفا مي‌داد اين قضيه براي اعضا، فعالان رسانه و افکار عمومي کاملاً مشهود و روشن بود که دکتر مرادي بنا به دلايل خانوادگي از سمت شهرداري همدان استعفا داده است، اما بنده به عنوان عضو شورا از انصراف مرادي به دليل مسائل خانوادگي قانع نشده‌ام.

 

به گفته کامران گردان، با توجه به اينکه شهردار منتخب در حال حاضر نتوانسته حکم تأييد وزارت کشور را بگيرد بايد پاسخگوي شايعاتي که در خصوص عدم تأييدش از سوي وزارت کشور مطرح شده، باشد؛ زیرا در آينده‌اي نزديک دليل اصلي استعفاي وي به طور قطع روشن خواهد شد که در آن موقع بايد پاسخگوي افکار عمومي باشد.

 

رئيس کميسيون بودجه و مالي شورا در ادامه از تأخير وزارت کشور برای تأييد حکم شهردار همدان انتقاد کرد و گفت: قانون براي همه فصل‌الخطاب است و بر اساس قانون وظايف و اختيارات شوراها در خصوص مباحث انتخاب شهرداران به وضوح تشريح شده که طبق ماده 80 قانون شوراها و تبصره‌هاي آن، وزارت کشور موظف است ظرف مدت 10 روز حکم تأييد يا عدم تأييد شهرداران را به شوراي شهر ارسال کند.

 

حسين قراباغي افزود: 16 مهرماه سال جاري نامه معرفي شهردار منتخب به استانداري همدان ارسال شد که در نهايت اين معرفي نامه يکم آبان ماه از سوي استانداري همدان به وزارت کشور ارسال شده است، متأسفانه در حال حاضر و با گذشت 21 روز هنوز حکم تأييد و يا عدم تأييد شهردار همدان از سوي وزارت کشور ابلاغ نشده است که جا دارد اين موضوع پيگيري شود.

 

رئيس کميسيون فني و عمراني شوراي اسلامي شهر همدان هم در ادامه اين نشست، گفت: شوراي چهارم در انتخاب شهردار به مراتب بهتر عمل کرد و همزمان با آغاز به کار، شهردار خود را انتخاب کرد، اما در شوراي فعلي با وجود اينکه شهردار انتخاب شد؛ اما عدم پيگيري‌هاي مناسب باعث تأخير در صدور حکم شهردار منتخب از سوي وزارت کشور شد.

 

علي رحيمي فر افزود: شهردار منتخب بايد جواب قطعي بدهد؛ زیرا شهرداري که مشکل خانوادگي داشته باشد نمي‌تواند بر اداره شهر تمرکز لازم را داشته باشد.

 

رئيس مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي شهر نيز اظهار کرد: روزي که مرادي به عنوان شهردار انتخاب شد چهره هر 11 عضو شورا شادمان بود و دوستي در بين اعضاي شورا بيشتر شد، اما در حال حاضر و با توجه به انصراف شهردار منتخب، بايد در فرصت 10 روزه باقي مانده نسبت به انتخاب شهردار جديد اقدام کنيم.

 

حمید بادامي‌نجات افزود: معتقدم در پيگيري براي صدور حکم شهردار بخشي از مشکلات از جانب اعضاي شوراي اسلامي شهر همدان و بخشي از وزارت کشور صورت گرفت، اما نماينده‌هاي مجلس هم پيگيري‌هاي لازم در خصوص تأييد حکم شهردار منتخب را انجام ندادند که با گذشت 40 روز همچنان اين حکم در بلاتکليفي به سر مي‌برد.

 

در ادامه اين نشست شهردار منتخب شورای اسلامی شهر همدان به تشريح روند انتخاب و دليل انصراف از تصدي شهرداري همدان پرداخت و گفت: پيش از اينکه به عنوان شهردار شوراي پنجم انتخاب شوم با هيچ يک از اعضاي شوراي شهر آشنايي قبلي نداشتم و نخستين ديدار ما در تهران برگزار و پيشنهاد شهرداري همدان به بنده ارائه شد.

 

حسین مرادي افزود: پس از رأي اعتماد پارلمان شهر همدان تکميل مدارک برای بررسي استعلامات در دستور کار قرار گرفت که با توجه به تأخير ارسال نامه معرفي از سوي استانداري همدان به وزارت کشور روند قانوني مدتي به تعويق افتاد و در نهايت براي انجام مصاحبه در وزارت کشور حضور پيدا کردم و روند استعلامات از سوي وزارت کشور در حال پيگيري بود، البته 12 روز پيش با توجه به مشکلي که براي يکي از اعضاي خانواده ام به وجود آمد تصميم گرفتم قبل از صدور حکم تأييد وزارت کشور از تصدي شهرداري همدان انصراف دهم.

 

منتخب شوراي پنجم افزود: هيچ گاه به دنبال فرصت‌طلبي نبودم و اگر اين طور بود پيگيري لازم را انجام مي‌دادم تا حکم شهرداري همدان را دريافت کنم و پس از آغاز کار استعفا مي‌دادم که اين مسأله از نظر بنده اخلاقي نبود و به همين دليل انصراف خودم را به شوراي اسلامي شهر همدان اعلام کردم.

 

مرادي با بيان اينکه از تأييد يا عدم تأييد خود اطلاعي ندارم، اظهار کرد: بنده علاقمند بودم در شهرداري همدان فعاليت کنم و در اين خصوص از سوي هيچ گروه و جناح خاصي معرفي نشده بودم و تنها هدفم خدمت به مردم همدان بود که اين توفيق حاصل نشد و معتقدم مديريت شهر در کوتاه مدت اثرگذار نخواهد بود؛ زیرا شهردار بايد شناخت کافي از مشکلات و تنگناهاي شهر داشته باشد تا بتواند منشأ تحول و پيشرفت باشد.

 

شهردار مستعفي همدان درباره پيگيري نمايندگان همدان در مجلس در خصوص تسريع در صدور حکم خود هم گفت: در اين مدت امیر خجسته، نماينده مردم همدان در مجلس تماس گرفت و اعلام آمادگي کرد که در صورت نياز و ضرورت، پيگير حکم از وزارت کشور باشد که بنده هم اعلام کردم اگر احساس مي‌کنيد نياز است اين کار را انجام دهيد.

 

شهردار منتخب همدان در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبني بر اينکه عده‌اي دليل انصراف شما را داشتن پرونده‌هاي تخلف مالي و عدم تأييد از سوي وزارت کشور مي‌دانند، بیان کرد: اين موضوع را قوياً تکذيب مي‌کنم و لازم است بگويم اگر مديري پرونده تخلف مالي داشته باشد هيچ گاه در سطوح ارشد به کار گرفته نمي‌شود و فقط جهت اطلاع اعلام مي‌کنم در حال حاضر به عنوان مديرکل هماهنگي مناطق 22 گانه شهرداري تهران فعاليت مي‌کنم.

 

 

انتهای پیام/

 

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۶ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۸۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان