Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٨/١١ تعداد بازدیـد : ١٣۵   بازگشت
 
 
 


رئيس کميسيون شهرسازي شوراي شهر همدان:


الحاق روستاها به شهر همدان بر اساس اصول علمي صورت پذيرد

 

 

 رئيس کميسيون شهرسازي و معماري شوراي شهر همدان گفت: بايد در تدوين طرح جامع شهري همدان تمامي موارد مدنظر بوده و الحاق روستاها به شهر بر اساس اصول علمي صورت پذيرد.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، نرگس نوراله زاده در جلسه کميسيون شهرسازي و معماري شوراي شهر همدان که پيرامون بررسي سياست هاي پيشنهادي شورا در خصوص بازنگري طرح جامع شهري با حضور اساتيد و کارشناسان برگزار شد، افزود: طرح جامع شهري يکي از سياست هاي کلي تاثير گذار است که مشاور طرح خواستار سياست هاي شورا نيز براي تدوين آن شده است.

 

نوراله زاده اضافه کرد: در طر ح جامع الحاق روستاها به شهر بر اساس اصول علمي صورت پذيرد در غير اين صورت آسيب جدي براي روستاييان و شهرداري خواهد داشت.

 

وي با بيان اينکه ?? روستا در حوزه نزديک شهر همدان وجود دارد، اظهار داشت: اين روستاها در محدوده شهر نيستند اما شهرداري همدان خدمات رايگان براي آنها ارائه مي دهد که بايد روستاهاي واقع در حريم تعيين تکليف شود.

 

رئيس کميسيون شهرسازي و معماري شوراي شهر همدان افزود: الحاق روستاها به شهر تهديدها و فرصت هايي را براي شهرداري به دنبال دارد که مشاور بايد اين موارد را شناسايي کند.

 

نوراله زاده به محدوديت منابع مالي و مشکلات اقتصادي شهرداري ها اشاره کرد و گفت: امروز شهرداري همدان توانايي تامين هزينه هاي شهر را ندارد و با الحاق اين روستاها به شهر مشکلات مالي آن بيشتر مي شود و اين آسيبي براي شهرداري و خود روستا و روستاييان است.

 

وي با تاکيد بر اينکه در طرح جامع شهري بايد آينده نگر بود، افزود: شورا و شهرداري همدان بايد به طرح جامع حساس بوده و ايده ها و نظرات را به مشاور انتقال دهد.

 

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان نيز با اشاره به مديريت شهري در کشورهاي توسعه يافته گفت: اين کشورها به دليل داشتن عدالت اجتماعي بالا مشکلات کنوني ما را ندارند.

 

طرح الحاق روستاها به شهر آسيب شناسي شده و با برنامه مناسبي صورت پذيرد
 

ابراهيم مولوي با تاکيد بر اينکه بايد طرح الحاق روستاها به شهر آسيب شناسي شده و با برنامه مناسبي صورت پذيرد اضافه کرد: با توجه به اينکه در حال حاضر به سه روستاي قاسم آباد، علي آباد و حسن آباد قابليت پيوستگي به شهر يافته اند و شهرداري خدمات به آنها ارائه مي دهد اين سه روستا به شهرالحاق شوند چرا که هم اکنون با مشکلاتي مواجه اند که بايد تعيين تکليف شوند.

 

مولوي افزود: براي ديگر روستاها نيز بنياد مسکن محدوده آنها را مشخص کرده و ساخت وسازهاي آنها را ساماندهي کند.

 

رئيس کميسيون نظارت حقوقي و اداري شوراي شهر همدان نيز در تقسيمات کشوري در الحاق بخشها به هم براي تبديل به شهرستان قطعا مباحث فرهنگي و اجتماعي در نظر گرفته مي شود، افزود: بايد در تدوين سياست ها براي پيشنهاد به مشاور طرح جامع شهري از نظر اساتيد علوم پايه و جامعه شناس هم استفاده شود.

 

سيد مسعود عسگريان اظهار داشت: در بحث الحاق روستاهاي حريم به شهرهمدان نبايد تنها دليل براي افزايش تعداد جمعيت جهت شاخصه کلان شهري باشد بلکه اين امر نياز به ايجاد زيرساختها و مقدمات خاص خود دارد.

 

اکبر کاوسي اميد رئيس شوراي اسلامي شهرستان همدان نيز با تاکيد بر برگزاري همايش هايي با موضع شهر سبز پايدار گفت: مي توان از تجربيات شهرهاي موفق داخل و خارج کشور در زمينه طرح جامع شهري بهره گرفته و راهبردهاي جامعي را ارائه داد.

 

الحاق روستا به شهر نبايد بافت سنتي روستاها را نابود کند
 

در ادامه جلسه مشاور شهردار همدان نيز گفت: با الحاق روستا به شهر نبايد بافت سنتي روستاها نابود شده و از فرهنگ و هويت آنها چيزي باقي نماند.

 

حميد رضا طبي مسرور اضافه کرد: امروزه تغييرکاربري و تفکيک اراضي در روستاهاي نزديک شهر بدون پرداخت هزينه اي انجام مي شود و شهرداري همدان هم خدکات رايگان به اين روستاها ارائه مي دهد و اني موارد بايد در نظر گرفته شود.

 

طبي مسرور افزود: بايد در طرح جامع شهري فاصله فيزيکي روستاها به تفکيک مشخص شود.انتهاي پيام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٠ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۸۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان