Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۶/١٣ تعداد بازدیـد : ١٨٧   بازگشت
 
 
 


رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان:


طرح پیاده راه سازی میدان امام (ره) طبق زمان بندی به بهره برداری برسد

 

 

 رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: طرح پیاده راه سازی میدان امام خمینی (ره) براساس برنامه زمان بندی به بهره برداری برسد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی رحیمی فر در نخستین جلسه کمیسیون فنی عمرانی شورا با اشاره به اهمیت پروژه پیاده راه سازی میدان امام افزود: بر اساس اهمیت موضوع باید برای پیشگیری از بروز مشکلات اجتماعی، ترافیک، فرهنگی و اقتصادی این طرح با کیفیت و سرعت بالا به اتمام برسد.

 

رحیمی فر بر اطلاع رسانی به موقع پروژه توسط شهرداری تأکید کرد و یادآور شد: با مطالعات درست و به روز بودن اطلاعات طرح، می توان از بروز مشکلات جلوگیری کرد.

 

وی افزود: در حال حاضر پروژه با پیشرفت خوبی در حال اجرا است و انتظار می رود همکاری های خوبی بین مجموعه شهرداری و دیگر دستگاه های مرتبط با پروژه وجود داشته باشد؛ چرا که این امر بر تسریع در روند طرح بسیار تأثیر گذار است.

 

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان در ادامه به بحث تاریخی بودن میدان امام(ره) و اهمیت آن اشاره کرد و گفت: نماد میدان به باغ موزه دفاع مقدس انتقال داده شد.

 

سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه به بازدید میدانی اعضای شورا از طرح پیاده راه سازی میدان امام (ره) اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به تمهیدات صورت گرفته با تلاش و همکاری راهنمایی رانندگی، اصناف و کسبه، شهروندان و شرکت های خدمات رسان با مجموعه شهرداری پروژه به خوبی در حال انجام بوده و تلاش عوامل اجرایی قابل تقدیر است.

 

کامران گردان به مشکل اصناف در امر بارانداز اشاره و اضافه کرد: برای رفع این مشکل در میدان امام (ره) مقرر شد ابتدای ورودی خیابان شریعتی و پیاده‌راه بوعلی بارانداز باشد که مورد استقبال اصناف قرار گرفت.

 

گردان به برگزاری جلسات متعدد شورا و شهرداری با دستگاه های اجرایی مرتبط با طرح برای هماهنگی افزود: در این راستا جلساتی با راهنمایی و رانندگی برگزار شده است .

 

وی با بیان اینکه در اجرای طرح های ترافیکی و عمرانی مشکلاتی به وجود می آید، اضافه کرد: با توجه به اینکه پروژه پیاده راه سازی میدان امام(ره) به خوبی طراحی شده انتظار می رود مشکلاتی نداشته باشد.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: با توجه به اهمیت مکان اجرای طرح و افتتاح به موقع آن برای رضایتمندی شهروندان، ضروری است منابع مالی به موقع اختصاص یابد.

 

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز به بازدیدهای میدانی اعضای شورا از روند اجرای طرح اشاره کرد و با بیان اینکه شاهد اجرای خوب پروژه هستیم، گفت: قسمت بیشتری از میدان تبدیل به کارگاه شده که می طلبد مسیرهای تردد مردم مشخص و محدود شود تا از بروز مشکلات و خطرات احتمالی جلوگیری شود.

 

سید مسعود عسگریان اضافه کرد: با توجه به خاک‌برداری صورت گرفته نیاز است برای رضایتمندی شهروندان و کسبه آب پاشی صورت پذیرد.

 

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان هم گفت: با توجه به اینکه بازدیدهایی از روند اجرای طرح پیاده راه سازی میدان امام خمینی (ره) صورت گرفته، طرح به خوبی در حال اجراست که این روند قابل تقدیر است.

 

حمید بادامی نجات با اشاره به شایعاتی مبنی بر مخالفت اعضای شورای پنجم با اجرای طرح پیاده راه سازی میدان مرکزی شهر همدان اظهار کرد: ما هیچگونه مخالفتی با اجرای طرح نداریم و تا پایان عملیات اجرایی و اتمام کار حمایت خود را از طرح خواهیم داشت.

 

در ادامه دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان هم بر تسریع در روند اجرای طرح تأکید کرد و گفت: در صورت اتمام به موقع، طرح می تواند الگویی برای دیگر پروژه ها باشد.

 

اکبر کاوسی اضافه کرد: لازم است در طراحی پروژه ، تردد افراد کهنسال و معلول نیز در نظر قرار گیرد.

 

معاون معماری شهرسازی شهرداری همدان هم از آماده شدن کلیات طرح پیاده راه سازی میدان امام(ره) خبر داد و گفت: طراحی جدید پروژه با کلیات قبلی تدوین و نیز اجازه کمیته فنی میراث فرهنگی هم برای طرح گرفته شده است.

 

مجید یوسفی نوید با بیان اینکه طرح پیاده راه سازی میدان امام خمینی (ره) روند پیشرفت خوبی دارد، گفت: برای مبلمان طرح نیز از هنرمندان کشور دعوت به عمل خواهد آمد.

 

مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز با اشاره به اینکه یکی از اهداف اجرای طرح ایجاد زیرساخت مناسب طرح است، گفت" حفاری‌ها انجام شده و انشعابات خدماتی نیز در حال اجراست.

 

امیر فتحیان نسب با اعلام اینکه حجم بالای خاک‌برداری میدان انجام شده است، افزود: برداشتن آسفالت هم انجام شده و زیرسازی و بتن ریزی طرح آخر همین هفته شروع می شود.

 

فتحیان نسب اضافه کرد: سعی شده است تا عملیات خاک‌برداری در ساعات شبانه انجام شود.

 

پیمانکار طرح پیاده راه سازی میدان امام خمینی (ره) هم از پیشرفت 25 درصدی طرح خبر داد و گفت: جمع آوری سنگ های میدان حدود 15 روز طول کشید تا آسیبی به سنگ ها وارد نشود.

 

 

انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٨ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۷۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان