Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۵/٣١ تعداد بازدیـد : ٢۵٧   بازگشت
 
 
 


رئيس كميسيون برنامه، بودجه و امورحقوقي شوراي اسلامي شهر همدان:


کمیسیون بودجه براساس تجارب علمی تخصصی صاحب نظران مدیریت شد

 

 

 رئيس كميسيون برنامه، بودجه و امورحقوقي شوراي اسلامي شهر همدان گفت: کمیسیون بودجه براساس تجارب علمی تخصصی صاحب نظران مدیریت شد.

 

آخرین جلسه كميسيون برنامه، بودجه و امورحقوقي شوراي دوره چهارم اسلامی شهر همدان با حضور رئیس و اعضای این کمیسیون برگزار شد. در این جلسه حسين قراباغي رئیس این کمیسیون حرف‌های ناگفته‌ای را از مدت فعالیت کمیسیون در دور چهارم بیان کرد که شنیدن آن قابل توجه است. به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، رئيس كميسيون برنامه، بودجه و امورحقوقي شورا با تشکر از همکاری و همراهی اعضای شورا در این کمیسیون گفت: کمیسیون بودجه از کمیسیون‌های مهم و کلیدی شوراهای اسلامی شهر محسوب می‌شود که مهمترین مأموریت شوراها در شرح وظایف این کمیسیون تعریف شده است.

 

حسين قراباغي اظهار کرد: کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر همدان در چهار سال به صورت علمی، تخصصی و با بهره‌گیری از تجارب صاحب‌نظران فعالیت داشته و بودجه‌ریزی را انجام داده است.

 

قراباغی تصویب بودجه، تصویب تعرفه و دفترچه عوارض و حساب‌رسی را از وظایف مهم كميسيون بودجه برشمرد و اضافه کرد: قانون‌گذار این موارد را به عنوان مهمترین موضوع در شرح وظایف شوراها تعریف کرده است.

 

وی اظهار کرد: سعی کردیم در کمیسیون بودجه شورای چهارم با بهره‌گیری از تجارب اعضای شورا و کارشناسان به صورت علمی و تخصصی تصویب بودجه را انجام دهیم.

 

رئيس كميسيون برنامه، بودجه و امورحقوقي شوراي اسلامي شهر همدان با اشاره به تصویب تعرفه عوارض و اهمیت آن در درآمدهای شهرداری، افزود: در چهار ساله شورای اسلامی شهر همدان به دنبال احقاق حقوق مردم بوده و سعی کردیم در تدوین تعرفه عوارض منافع مردم و شهر را لحاظ کنیم.

 

حسین قراباغی ادامه داد: در دور چهارم وقتی وارد شورا شدیم شاهد بودیم تعرفه‌های عوارض شهرداری همدان در مقایسه با شهرهای همتراز بسیار بالاست بر این اساس با تلاش و کمک اعضای شورا سعی کردیم در تدوین دفترچه تعرفه عوارض، حالت توازنی بین عرضه و تقاضا ایجاد شود و توجیه اقتصادی نیز داشته باشد.

 

قراباغی در ادامه به حساسیت حساب‌رسی شهرداری‌ها نیز اشاره کرد و با بیان اینکه قبل از تشکیل شوراها این امر توسط قائم مقام شورای اسلامی شهر یعنی استاندار انجام می‌شد، گفت: پس از تشکیل انجمن شهر( شوراها) کار حسابرسی به شوراها سپرده شد .

 

وی اضافه کرد: قبل از سال 92 همه حسابرسی‌های شهرداری همدان و سازمان‌های زیر مجموعه آن به صورت شکلی در شورا انجام می‌شد که خروجی مشخصی نداشت اما در چهار سال فعالیت شورای چهارم با فرآیندی توانستیم در امر یکسان سازی حسابداری شهرداری موضوعاتی که مربوط به حسابداری و حسابرسی بود را استانداردسازی کنیم.

 

قراباغی در این خصوص اضافه کرد: هم اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که در پایان سال 95 سازمانی یا منطقه‌ای از شهرداری همدان نداشته‌ایم که حسابرسی آن مردود اعلام شود.

 

رئيس كميسيون بودجه شوراي اسلامي شهر همدان با بیان اینکه در چهار سال شورای چهارم به حوزه برنامه و بودجه بهبود بخشیدیم، افزود: همه این موفقیت‌ها و اقدامات را مرهون کمک، همکاری و همراهی تک تک اعضای شورا هستیم .

 

قراباغی با تشکر از زحمات و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر همدان در کمیسیون بودجه اظهار کرد: امید است توانسته باشیم در چهار سال آنچه را که موجب رضایت خداوند متعال و حق مردم بر ما نمایندگان بود ادا کرده باشیم که در غیر این صورت راه را بیراهه رفتیم و در دادگاه عدل الهی باید پاسخگو باشیم و امیدوارم در شورای پنجم هم بتوانیم به وظایف خود عمل کرده و پاسخگوی مطالبات شهروندان باشیم.

 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه با تشکر از زحمات حسین قراباغی رئیس کمیسیون بودجه گفت: کمیسیون بودجه یکی از پرکارترین و پرمشغله‌ترین کمیسیون‌های شورای چهارم شهر همدان بود که در چهار سال با تلاش و پیگیری‌های جدی رئیس آن موفقیت‌هایی نیز به دنبال داشت.

 

محمد تبریزی با اشاره به اینکه ما وکلای مردم در شورا هستیم افزود: حسین قراباغی به عنوان نماینده مردم در پارلمان شهری و رئیس کمیسیون بودجه در انجام وظایفش به ویژه حوزه بودجه منافع مردم و شهر را درنظر داشت که تلاش وی قابل تقدیر است.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به فعالیت‌های کمیسیون بودجه و خروجی مثبت جلسات آن افزود: بنده در شورای سوم هم حضور داشتم اما کمیسیون بودجه شورای چهارم موفق‌تر عمل کرد؛ چرا که با حضور حسین قراباغی تحولاتی در این حوزه ایجاد شد علی‌رغم تمام شیطنت‌هایی که صورت می‌گرفت اما وی با قوت و جدیت به تلاش خود ادامه داد.

 

رضا غلامی خجسته اضافه کرد: امید است حسین قراباغی در شورای پنجم همانند شورای چهارم موفق عمل کند.
انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۶۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان