Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۴/٢۴ تعداد بازدیـد : ٨۵   بازگشت
 
 
 


تاکید ئيس كميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان :


لزوم بازنگری طرح جامع پسماند همدان

 

 

 رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان گفت: طرح جامع پسماند همدان باید بار دیگر بازنگری شده و اجرایی شود.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست افزود: طرح جامع پسماند همدان طرح مورد قبولی است اما نیاز به بازنگری در کمیسیون خدمات شهری و خدمات شهری شهرداری دارد.

 

گردان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و قانون اهرم‌های در دست مدیریت شهری است، اضافه کرد: ضروری است امر فرهنگ‌سازی در زمینه تفکیک و رعایت زمان جمع آوری زباله از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما، انجام شود تا شهروندان در این زمینه با مدیریت شهری مشارکت داشته باشند.

 

وی با تأکید بر اینکه زباله‌گردی به راه‌های مختلف در حال افزایش است و زحمات مأموران شهرداری را مخدوش کرده است، یادآور شد: به منظور ارائه خدمات بهتر در شهر باید در قرارداد جمع‌آوری و پرس زباله‌ها بازنگری صورت گیرد.

 

وی به پرس روزانه 300 تن زباله در همدان اشاره کرد و ادامه داد: کارخانه کمپوست اکنون وضعیت نیمه‌تعطیل دارد در حالی که قرار بر این بود فاز دوم نیز در این کارخانه راه‌اندازی شود و اگر بنابر وضعیت موجود بود چرا برای ایجاد آن هزینه شد؟ بنابر این باید تدابیری برای فعال کردن خط پردازش فعلی زباله اندیشیده شود.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر همدان افزود: در بیشتر خیابان‌های اصلی شهر شیرابه زباله‌ها جاری می‌شود که این امر نارضایتی شهروندان را به دنبال دارد، به منظور رفع این مشکل باید مخازن جدید خریداری و استفاده شود؛ در صورت عدم خرید مخازن جدید باید شست‌وشو و رنگ‌آمیزی اورژانسی مخزن‌ها در اولویت قرار گیرد.

 

گردان با اشاره به مصوبات این جلسه، تأکید کرد: بررسی دوباره و اجرای طرح جامع پسماند، تهیه مخازن زباله و انجام ‌فرهنگ‌سازی متمرکز از طریق سازمان مدیریت پسماند از مصوبات این جلسه است.

 

 وی با اشاره به طرح نوسازی و بازسازی تاکسی‌های فرسوده شهر، اظهار کرد: در حال حاضر مشکل اصلی ارتقای تاکسی‌ها نبود ضامن برای تاکسی‌داران در دریافت تسهیلات است که باید در این زمینه به این قشر از جامعه کمک کنیم و در این زمینه پیگیر موضوع هستیم. گردان اضافه کرد: اجرای آموزش‌های شهروندی در مسائل مربوط به فرهنگ سازی تفکیک از مبدأ و جمع‌آوری زباله لازم است به صورت متمرکز توسط سازمان مربوط به آن انجام شود.

 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز افزود: بحث پسماند، مخازن زباله، نحوه جمع‌آوری و نگهداری زباله معلولی است که علت آن باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

محمد تبریزی آپارتمان‌نشینی را یکی از دلایل بیرون گذاشتن زباله خارج از ساعت مقرر دانست و ادامه داد: در گذشته نه چندان دور زباله از در خانه‌ها تحویل گرفته می‌شد، اما اکنون با توجه به اقدامات در زمینه جمع‌آوری زباله کرامت شهروندی پایین آمده و به نوعی شهروندان جایگزین عوامل پیمانکار شده‌اند.

 

وی همدان را از پاک‌ترین شهرها در حوزه نظافت دانست و تأکید کرد: جمع‌آوری زباله وظیفه شهرداری است بر این اساس باید زباله‌های همه نقاط شهر جمع‌‌آوری شود که در این زمینه باید به بحث نحوه جمع‌آوری زباله توجه شود.

 

حمیدرضا طبی‌مسرور رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه در کمیسیون خدمات شهری گسترده‌ترین پیگیری در این حوزه را شاهد هستیم، گفت: باید در زمینه سایت پردازش زباله و طرح جامع پسماند از کلانشهرهایی همچون تهران،‌ اصفهان،‌ تبریز و... که این طرح را با موفقیت اجرایی کرده‌اند الگوبرداری کنیم.

 

محمدعلی پرزاد عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز با انتقاد از انباشت زباله در محل انبار زباله، ادامه داد: در صورتی که زباله‌های انباشت شده به کمپوست تبدیل نشود در آینده بحران خطرناکی ایجاد خواهد شد.

 

علی‌اکبر نظری دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز مخازن زباله موجود را دارای دو تا سه مشکل دانست که در صورت تهیه مخازن جدید باید رفع این مشکلات در نظر باشد.

 

معاون خدمات شهری شهرداری همدان هم با بیان اینکه بر اساس طرح جامع پسماند، همدان اولین شهر کشور بود که طرح در آن ارائه و اجرایی شد، گفت: در حال حاضر یک‌هزار و 200 مخزن زباله در شهر موجود است، که برای بهداشتی کردن و جمع‌آوری زباله با چشم‌انداز 10 ساله باید 2 هزار و 400 مخزن زباله در شهر همدان داشته باشیم.

 

مجید درویشی اضافه کرد: از نظر شهرداری اجرای طرح پسماند با وضعیت موجود نشدنی است؛ چراکه ابتدا باید فرهنگ‌سازی در این امر صورت گیرد؛ هنوز شهروندان به این باور نرسیده‌اند که زباله را به موقع بیرون بگذارند.

 

وی در ادامه به تعداد دستگاه پرس‌های موجود اشاره کرد و یادآور شد: تعداد دستگاه پرس 80 عدد پیش‌بینی شده بود که اکنون 44 عدد است؛ در صورتی که تعداد دستگاه‌ها به تعداد لازم برسد زمان جمع‌آوری زباله به نصف کاهش خواهد یافت.

 

درویشی خاطرنشان کرد: اکنون با وجود 50 درصد امکانات دستگاه پرس وضعیت تقریباً خوب است و اگر تعداد مخازن زباله و دستگاه‌های پرس به حد لازم برسد، رضایت عمومی در این زمینه دوچندان می‌شود.

 

حسین سیبی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان نیز با تأکید بر اینکه ادامه کار سایت پردازش زباله با شرایط موجود امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: توانایی مدیریت سایت توسط سازمان وجود دارد.

 

             

           انتهای پیام/ 

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۵۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان