Thu April 26, 2018   |   پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1396/11/29
صورت جلسه شماره 82
1396/11/24
صورت جلسه شماره 81
1396/11/15
صورت جلسه شماره 80
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٢/٢١ تعداد بازدیـد : ١٩۴   بازگشت
 
 
 


رئيس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان


ساماندهي قنات‌ها و رودخانه‌هاي سطح شهر ضروري است

 

 

 رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل‌ونقل و ترافيک و محيط زيست شوراي اسلامي شهر همدان بر ضرورت ساماندهي قنوات و رودخانه‌هاي سطح شهر براي پيشگيري از بروز حوادث تأکيد کرد.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، کامران گردان در کميسيون خدمات شهري، حمل‌ونقل و ترافيک و محيط زيست شورا که با محوريت «بررسي مديريت سيلاب در شهرداري» برگزار شد، گفت: شهر را مي‌توان موجود زنده‌اي تصور کرد که بايد براي ادامه حيات و سلامتي آن برنامه‌هايي تدوين کرد تا پيش از بروز حادثه، مانع بروز بحران و يا حداقل موجب کنترل بحران شود.

 

به گفته گردان، بايد در مديريت شهري، طرح‌هايي منطقي و درست را در نظر قرار دهيم و با تمرين و مانور آنها از بروز خسارات جلوگيري کنيم، البته در برخي موارد، وضعيت‌ها قابل پيش‌بيني نيست و شايد تدوين برنامه‌ها هم کارساز نباشد؛ اما تصميم‌ها و برنامه‌ها تا حدودي مانع خواهد شد.

 

وي اظهار کرد: همانگونه که يک مدير در يک سازمان امکان دارد برنامه‌ها و اهدافي را دنبال کند تا دچار مشکل مالي و بحران مالي نشود، اما اگر اين اتفاق بيفتد سعي در حل و کنترل آن دارد.

 

گردان ادامه داد: يک مدير شهري هم بايد همواره برنامه‌هايي براي آينده داشته باشد و بتواند آن را در نظر قرار دهد تا در مواقع تصميم‌گيري، بسيار هوشمندانه برخورد کرده و در هنگام بروز بحران بتواند شهر را از بحران خارج کند.

 

وي اضافه کرد: شهرداري‌ها وضعيت رودخانه‌ها، قنات‌ها و طرح‌هايي که نياز به اعلام هشدار و پيشگيري از طغيان رودخانه‌ها دارند را با همکاري مرکز مديريت بحران شهرداري پيگيري کنند تا از بروز خسارات ناشي از طغيان رودخانه‌ها جلوگيري شود.

 

رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل‌ونقل و ترافيک و محيط زيست شوراي اسلامي شهر همدان با تأکيد بر اينکه مديريت بحران درخواست همه مردم و يک مطالبه همگاني و عمومي است، گفت: با توجه به اتفاقاتي که در کشور رخ مي‌دهد، نخستين مطالبه مردمي بر اين است که چرا مسؤولان در مديريت بحران ضعيف عمل مي‌کنند.

 

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان هم با تأکيد بر اينکه بايد ساختار مديريت بحران در شهرداري ايجاد شود، گفت: در هر حوزه بايد اقدامات کارشناسانه و تخصصي واقعي انجام شود.

 

محمدرضا الياسي اظهار کرد: مطالعاتي که در مديريت شهري اولويت دارند بايد مشخص شود تا شوراي اسلامي شهر مستقيماً آنها را مطالبه کند و شهردار هم پاسخگو باشد.انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵ کاربران آنلاین :
۵۱۸,۳۲۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان