Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٢/٠۶ تعداد بازدیـد : ٢٣٨   بازگشت
 
 
 


تاکيد ئيس كميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان :


ضرورت جمع آوري دامداريهاي غير مجاز در شهر

 

 

 رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک شوراي اسلامي شهر همدان بر ضرورت جمع آوري مراکز نگهداري غير مجاز دام در سطح شهر بر اساس قانون تأکيد کرد.

 

 به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، کامران گردان در جلسه کميسيون خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک شورا با تأکيد بر اين موضوع افزود: 90 درصد کار در جمع‌آوري مراکز نگهداري دام غير مجاز انجام شده و 10 درصد باقيمانده اين کار نيز بايد با همکاري سازمان‌هاي مربوط انجام شود.

 

گردان با بيان اينکه در کوي وحدت (خضر) 21 دامداري و ضايعاتي جمع‌آوري شده است، اضافه کرد: هم اکنون نيز چهار دامداري نيز ابتدا پلمب و سپس جمع‌آوري شد.

 

وي با بيان اينکه مرکز بهداشت و حفاظت محيط زيست بايد در جمع‌آوري مراکز نگهداري دام غيرمجاز همکاري کنند، افزود: در صورت ايجاد همکاري از موازي‌کاري نيز جلوگيري خواهد شد.

 

گردان از فعاليت يک گاوداري در کوي وليعصر(عج) هم خبر داد و گفت: در مناطقي از شهر فعاليت دامداري‌ها و ضايعاتي‌هايي ديده مي‌شود که اين مراکز باعث جمع شدن حشرات موذي و انتقال بيماري‌ها به شهروندان مي‌شوند، نياز است متوليان امر با همکاري شهرداري نسبت به جمع‌آوري اين مراکز اقدام کنند.

 

رئيس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان با اشاره به فعاليت کميسيون بند 20 افزود: اقدامات زيادي در شهرداري منطقه 3 در خصوص جمع‌آوري مشاغل مزاحم صورت گرفته و شهرداري موظف است در مدت 10 روز، کميسيوني براي رسيدگي به جمع‌آوري مراکز نگهداري غير مجاز دام تشکيل دهد.

 

گردان تأکيد کرد: تعداد واقعي مراکز نگهداري دام غير مجاز در شهر شناسايي و مشخص شود.

 

 نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان نيز با اعلام مخالفت در خصوص قراردادن پيشوند «ساماندهي» در اقدام براي مراکز نگهداري غيرمجاز دام، يادآور شد: بر اساس قانون بايد مراکز نگهداري غير مجاز دام را جمع‌آوري کنيم نه اينکه ساماندهي نماييم.

 

محمدرضا الياسي افزود: شورا و شهرداري آمادگي کمک به سازمان يا نهادهاي مربوط براي جمع‌آوري دامداري‌هاي غير مجاز را دارد.

 

علي‌اکبر نظري عضو شوراي اسلامي شهر همدان هم تأکيد کرد: دستگاه‌هاي متولي بايد انتقال مراکز نگهداري غير مجاز دام را انجام دهند.

 

نظري اضافه کرد: با توجه به اينکه دامداران از انتقال مراکز راضي هستند پس لازم است توسط متولي امر در خارج از شهر مکاني براي اين مراکز در نظر گرفته شود.

 

علي رحيمي‌فر ديگر عضو شوراي اسلامي شهر همدان نيز با بيان اينکه جمع‌آوري مراکز نگهداري دام غيرمجاز تنش اجتماعي بسياري داشته است، افزود: در مناطق مختلف شهرداري‌ها زحمات قابل تقديري صورت گرفته و اين مشکل بايد با همکاري دستگاه‌هاي متولي از جمله دامپزشکي و اداره بهداشت حل شود.

 

مدير خدمات شهري شهرداري منطقه 4 همدان نيز از جمع‌آوري 65 مرکز نگهداري غير مجاز دام از کوي وليعصر(عج) در همدان خبر داد و گفت: از حدود 74 مورد دامداري و گاوداري در کوي وليعصر(ديزج) بازديد شد که منجر به جمع‌آوري 65 مورد شده است.

 

موسوي به باقي ماندن 9 مورد دامداري و گاوداري ديگر در کوي وليعصر(عج) اشاره کرد و گفت: با اين مراکز نيز برخورد شده و اخطار نيز داده شده اما تاکنون نتيجه‌اي حاصل نشده است.

 

وي بيان کرد: ممکن است با توجه به ييلاق و قشلاق‌ها در اين فصل تعدادي از مراکز نگهداري غيرمجاز دام فعال شده باشند که منطقه 4 همدان گريبانگير اين موضوع است و جمع‌آوري اين مراکز بحث قضايي و کمک‌هاي جانبي را طلب مي‌کند.

 

وي يادآور شد: براي نتيجه‌بخش شدن جمع‌آوري مراکز نگهداري غيرمجاز دام از شهر نياز به انسجام و وحدت رويه است.

 

معاون محيط انساني اداره کل حفاظت محيط زيست استان همدان نيز با بيان اينکه مشاغل مزاحم شهري از دو جنبه قابل بررسي است، گفت: در خصوص دامداري‌هاي غيرمجاز مشکلاتي در شهر وجود دارد که بخش عمده آن حل شده است.

 

عادل عربي با بيان اينکه وظيفه رسيدگي به اين موضوع به عهده کميسيون متشکل از چندين سازمان است، گفت: در رسيدگي به اين موضوع مشکلي نداريم و بازديد‌ها و بررسي‌ها از مراکز نگهداري غير مجاز دام بايد صورت گيرد.

 

مدير امور شهر منطقه 3 شهرداري همدان نيز با بيان اينکه سال گذشته 103 پرونده در پنج موضوع مرتبط با مشاغل مزاحم تشکيل و رأي‌هايي نيز در اين باره صادر شد، گفت: در سال 93 و آغاز رسمي برخورد با دامداري‌هاي غيرمجاز شهر بيش از 37 دامداري فعال وجود داشت.

 

محمد به زارع اضافه کرد: در سال 94 مراکز نگهداري غير مجاز دام به 22 مورد کاهش يافت و اکنون سه مورد فعال گزارش شده که بارها اقدام به پلمب آنها شده اما پلمب‌ها شکسته و فعاليت از سرگرفته شده است.

 

وي با اشاره به وجود سه رکن شورا در کميسيون بند 20 و تعدادي اعضاي علي‌البدل، افزود: پيشنهاد داريم با عضويت دستگاه قضا، معاونت قضايي و دستگاه انتظامي برخوردها در خصوص جمع‌آوري اين مراکز تشديد شود.

 

مسؤول کميسيون بند 20 ماده 55 نيز خواستار در نظر گرفتن مکاني براي جمع‌آوري مراکز نگهداري غير مجاز دام شد و افزود: جمع‌آوري برخي مشاغل مزاحم در اولويت است و ساير مشاغل نيز در مراحل بعدي جمع‌آوري مي‌شوند؛ در هر حال مشاغل مزاحم بايد از محيط مسکوني خارج شوند.

 

هادي خوش‌مرام به درخواست انتقال 2 هزار و 600 مورد از مشاغل مزاحم به خارج از شهر اشاره کرد و گفت: وجود مشاغلي همچون دامداري‌ها براي تأمين بخشي از نيازهاي شهر مورد نياز است اما بايد در اين خصوص تدابيري انديشيده شود.

 

مدير خدمات شهري شهرداري همدان نيز تصريح کرد: در شوراي تأمين سال 92 مشکل جمع‌آوري مراکز نگهداري غيرمجاز دام با وجود وضعيت بحراني حل شد و اکنون به کمترين حد اين موارد رسيده‌ايم و کار جمع‌آوري را ادامه مي‌دهيم تا به صفر برسد.

 

حسين خانجاني با تأکيد بر اينکه فرمانداري، دستگاه انتظامي و دستگاه قضا همکاري خوبي در اين خصوص داشته‌اند، ادامه داد: با ادامه همکاري سعي بر جمع‌آوري 12 مورد باقي مانده داريم.

 


 

 

انتهاي پيام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٢ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۵۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان