Sun June 24, 2018   |   یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1397/02/09
صورت جلسه شماره 8
1397/02/06
صورت جلسه شماره 7
1397/02/04
صورت جلسه شماره 6
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠١/٢٩ تعداد بازدیـد : ١۶٩   بازگشت
 
 
 


رئيس كميسيون معماري شهرسازي و فني عمراني شوراي اسلامي شهر همدان:


كميسيون ماده 5 شوراي عالي شهرسازي و معماري بالاترين جايگاه در زمينه طرح‌هاي شهري

 

 

 رئيس كميسيون معماري شهرسازي و فني عمراني شوراي اسلامي شهر همدان گفت: كميسيون ماده 5 شوراي عالي شهرسازي و معماري بالاترين جايگاه در زمينه طرح‌هاي شهري است.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، حميدرضا طبي‌مسرور با بيان اين مطلب افزود:‌ کميسيون ماده 5 تأسيس شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران مصوب 22 اسفند 1351وظيفه بررسي و تصويب طرح‌هاي تفصيلي شهري برعهده کميسيون ماده پنج را به عهده دارد كه به عنوان بالاترين جايگاه در زمينه طرح‌هاي شهري محسوب مي‌شود.

 

طبي‌مسرور با بيان اينكه پروژه‌ها با مقياس کلان در شهرها جهت تصميم‌گيري در خصوص جانمايي، تراکم، سطح اشغال و ارتفاع و ساير ضوابط شهري جهت تصميم‌گيري در اين کميسيون مطرح مي‌شود، اضافه كرد: شهر همدان به عنوان يکي از نخستين شهرهاي کشور در تهيه طرح جامع و تفصيلي بوده و سه دوره طرح تفصيلي مرجان، موژدا، طرح و تدوين را در تاريخ شهرسازي و معماري خود دارد و بنا به مکانيزم مرکزي که اين شهر دارد لذا گسترش آن تحت تأثير اين فرم بوده است.

 

وي اظهار كرد: کميسيون ماده پنج در شهر همدان از ابتداي تأسيس با داشتن کارشناسان توانمند در زمينه مسائل شهري تأثيرات شگرفي در گسترش عرصه‌هاي فيزيکي و فرهنگي داشته است.

 

رئيس كميسيون معماري شهرسازي و فني عمراني شوراي اسلامي شهر همدان اضافه كرد: در خصوص شکل‌گيري پروژه‌هاي شهر همدان از جمله ساختمان‌هاي بلندمرتبه بنا به نياز شهري در زمان خود و با بررسي مسائل مبتلا به بلندمرتبه‌سازي از قبيل مکان‌يابي، دسترسي، سايه‌اندازي، مشرفيت حريم، تأسيسات زيربنايي و مسائل شهري مورد بررسي و تصويب قرار گرفته‌اند و در زمينه مسائل فني و اجرايي سازمان نظام مهندسي ساختمان که از بازوهاي مؤثر اجرايي پروژه‌هاي شهري است با داشتن مهندسان توانمند و مجرب اقدام به تهيه طرح‌هاي محاسباتي و اجرايي و تأسيساتي مي‌کند و تأثير مثبت و سازنده اين دو نهاد مؤثر در تمامي پروژه‌هاي شهرسازي، معماري و عمراني و تأسيساتي بر همگان مبرهن است.

 

حميدرضا طبي‌مسرور با اشاره به اينكه مکان‌يابي و تصويب و اجراي برج‌هاي واقع در حلقه دوم شهري بنا به نياز شهري در زمان خود با نگاهي به آينده و نيازمندي‌هاي روز بوده است، يادآور شد: امروزه پيشنهاد مديريت شهري با رويکرد و نياز روز اجراي بناهاي بلندمرتبه در پهنه‌هاي خارجي حلقه دوم شهري است که شايد اين پهنه بندي در دهه‌هاي آينده نيز مورد تجديدنظر قرار گيرد.

 

طبي‌مسرور در اين خصوص ادامه داد: بر اين اساس تلاش تمامي مديران و کارشناسان و مهندسان عضو کميسيون ماده پنج با مديريت ارشد استان و تمامي دستگاه‌هاي عضو در جهت رشد موزون کالبدي شهر به همراه مباحث فرهنگي و اجتماعي بوده و واجد تقدير است.

 

وي اظهار كرد: اميد است با همت مضاعف مديريت شهري در تهيه طرح جامع و تفصيلي شهر براي دهه آينده شهر همدان گامي استوار در جهت مباحث کلانشهري همدان داشته باشيم كه در اين زمينه از جمله موارد مهم قابل طرح مي‌توان به پهنه‌بندي‌هاي کاربري‌ها تعيين تکليف حريم و محدوده قانوني شهر جانمايي شهرک‌هاي همجوار شهر و ايجاد زيرساخت‌هاي گردشگري و معرفي کاربري‌هاي اشتغالزا براي جوانان اشاره كرد.انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٢ کاربران آنلاین :
۵۴۳,۷۶۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان