Thu April 26, 2018   |   پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1396/11/29
صورت جلسه شماره 82
1396/11/24
صورت جلسه شماره 81
1396/11/15
صورت جلسه شماره 80
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠١/٢۴ تعداد بازدیـد : ١٠۶   بازگشت
 
 
 انتقاد اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی و فنی عمرانی شورا از خرابی آسفالت معابر سطح شهر

 

 

 رئیس و اعضای کمیسیون معماری شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان در بازدیدی روند فعالیت و تولید کارخانه آسفالت سازمان عمران شهرداری را مورد بررسی قرار دادند.

 

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در این بازدید رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی و فنی عمرانی شورا ضمن قدردانی از زحمات سازمان عمران و کارکنان کارخانه آسفالت و سیمان اظهار کرد: فعالیت و عملکرد این سازمان مطلوب بوده و قابل تقدیر است.

 

حمیدرضا طبی‌مسرور به مشکل خرابی آسفالت معابر سطح شهر اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه هنوز بودجه پیشنهادی پروژه‌ها ابلاغ نشده اما بودجه‌ای برای بخش آسفالت در نظر گرفته شده است تا زمان ابلاغ پروژه‌ها اقدامات آسفالت معابر انجام شود که علیرغم این، شهرداری خوب عمل نکرده است.

 

طبی‌مسرور با بیان اینکه شهر با وضعیت خرابی آسفالت با بحران مواجه شده است، یادآور شد: تا زمان ابلاغ بودجه، شهرداری نباید زمان را از دست بدهد بلکه می‌طلبد حداقل ترمیم و روکش آسفالت معابر با کیفیت خوب را اجرایی کند.

 

وی یکی از مهمترین خدمات شهرداری را اجرای آسفالت برشمرد و اضافه کرد: زحمات و اقدامات مدیریت شهری زمانی رضایتبخش خواهد بود که فعالیت‌ها بهنگام و با کیفیت خوب اجرا شود.

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم ضمن تقدیر از زحمات سازمان عمران شهرداری همدان گفت: بیشترین بخش عمران شهری به سازمان عمران و بخش آسفالت مربوط می‌شود و کارکنان این حوزه زحمات فراوانی را متقبل می‌شوند اما گمنام‌ترین، نیروهای شهرداری هستند که می‌طلبد نگاه ویژه‌ای به این نیروهای زحمتکش داشت.

 

محمدرضا الیاسی اظهار کرد: نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهد که کیفیت تولید آسفالت بهتر شده است و خرابی آسفالت معابر به نوع اجرای طرح و زیرسازی مربوط می‌شود.

 

الیاسی اضافه کرد: آزمایشگاه کارخانه آسفالت و سیمان سازمان عمران دارای تجهیزات خوبی است.

 

سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان نیز در این بازدید عملکرد سازمان عمران در زمینه کارخانه آسفالت را مثبت ارزیابی و اظهار کرد: خرابی آسفالت از مهمترین مواردی است که نارضایتی شورا و شهروندان را به دنبال داشته و باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد.

 

کامران گردان با انتقاد از عملکرد شهرداری همدان افزود: متأسفانه شهرداری همدان آینده‌نگری نداشته، و اقدامی همچون اجرای آسفالت که از اولویت‌های شهر است چرا باید وضعیت نابسامانی داشته باشد.

 

گردان اضافه کرد: اجرای آسفالت معابر از اولویت‌هایی است که شورا تأکید داشته که متأسفانه علیرغم اینکه شهرداری تسلط بر سطح شهر دارد به دلیل عدم برنامه‌ریزی در این زمینه خوب عمل نکرده است.

 

وی ضمن گلایه از شهردار همدان تأکید کرد: شهرداری می‌توانست حتی با نبود بودجه درخواست جابه‌جایی اولویت اجرای پروژه را به شورا ارائه داده و آسفالت معابر را اجرا کند.

 

 سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان به مشکل قیر کارخانه آسفالت اشاره کرد و افزود: شهرداری باید قبل از سال 96 اقدام به خرید و دپوی قیر می‌کرد تا مشکلی در بخش آسفالت به وجود نمی‌آمد؛ چرا که خرابی آسفالت دیگر اقدامات شهرداری را تحت شعاع قرار داده است.

 

علی رحیمی‌فر دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان هم عملکرد سازمان عمران شهرداری همدان در بخش تولید آسفالت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تولید آسفالت پلیمری اقدام بسیار ارزشمندی بوده که قابل تحسین است.

 

رحیمی‌فر اضافه کرد: شهرداری باید از تولید آسفالت پلیمر به عنوان یک فرصت در اجرای آسفالت معابر استفاده کند.

 

در ادامه مدیر عامل سازمان عمران شهرداری همدان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت کارخانه آسفالت اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی و از آنجایی که فروش قیر به صورت نقدی انجام می‌شود بر این اساس حجم تولید آسفالت کارخانه به دلیل عدم تهیه قیر کاهش یافته است.

 

محسن نشهری با بیان اینکه کارخانه آسفالت برای تأمین آسفالت معابر سطح شهر همدان مشکلی ندارد، افزود: این کارانه ظرفیت تولید روزانه بین هزار تا هزار و 500 تن آسفالت را دارد.

 

 

 انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴١ کاربران آنلاین :
۵۱۸,۳۴۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان