Thu April 26, 2018   |   پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1396/11/29
صورت جلسه شماره 82
1396/11/24
صورت جلسه شماره 81
1396/11/15
صورت جلسه شماره 80
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠١/٢۴ تعداد بازدیـد : ٨٢   بازگشت
 
 
 


تأکید رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان:


ضرورت تهیه پیوست فرهنگی برای اجرای پروژههای شهری

 

 

 رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: تمامی پروژههای عمرانی شهری سال 96 باید پیوست فرهنگی داشته باشند.       

 

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضا غلامی‌خجسته در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا افزود: با توجه به مصوبه سال 95 مبنی بر داشتن پیوست فرهنگی برای پروژه‌های شهری، اجرای این مصوبه ضروری است.

 

غلامی‌خجسته با اشاره به اهمیت جایگاه فرهنگی برنامه‌های مدیریت شهری اظهار کرد: مدیران فرهنگی مناطق چهارگانه شهرداری باید تنها مسؤول امور فرهنگی باشند؛ چرا که داشتن چندین مسؤولیت کیفیت کار را پایین آورده و مدیر مربوطه نمی‌تواند بر موضوعات فرهنگی تمرکز کند و عملکرد خوبی داشته باشد.

 

وی همچنین به فعالیت شهرداری همدان در حوزه سخت‌افزاری بخش فرهنگی اشاره کرد و گفت: لازم است در بخش نرم‌افزاری نیز اقدامات بیشتری صورت پذیرد.

 

غلامی‌خجسته ضمن تقدیر از زحمات اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا و عملکرد و فعالیت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری افزود: مصوبات خوب و ثمربخشی در دوره سوم و چهارم شورا در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا تصویب شده که براساس این مصوبات پروژه‌های فرهنگی مؤثری در سطح شهر اجرا شده است.

 

وی در این خصوص ادامه داد: طی پنج و نیم سال گذشته در مناطق کمتر برخوردار شهر پروژه‌های فرهنگی با بودجه و اعتبارات قابل توجه اجرا شده است که از جمله آنها می‌توان به پروژه‌های فرهنگسراها و سالن‌های ورزشی و ورزش محلات در رشته‌های مختلف اشاره کرد.

 

وی به افتتاح فرهنگسرای ولایت اشاره کرد و یادآور شد: این فرهنگسرا در منطقه خضر که کمتر توسعه یافته اجرا شده است که به عنوان بزرگترین فرهنگسرای غرب کشور می‌توان از آن نام برد.

 

وی نقش معتمدین محلات در رسیدگی به امور شهری را مؤثر دانست و افزود: مشارکت شهروندان با مدیریت شهری می‌تواند در توسعه آبادانی شهر کمک کند.

 

غلامی‌خجسته اضافه کرد: با توجه به اینکه معاونت فرهنگی وظیفه سیاست‌گذاری دارد نیاز است مدیران فرهنگی و اجتماعی مناطق اختیارات بیشتری برای عملکرد و خدمت‌رسانی بهتر داشته باشند.

 

رئیس شورای اسلامی استان و عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز تدوین پیوست فرهنگی برای پروژه‌های عمرانی شهری را ضروری دانست و گفت: باید در پیوست فرهنگی موارد قبل، حین و بعد از اجرای پروژه‌ها دیده شود.

 

علی رضایی اضافه کرد: با اصلاح ساختار معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شرایط حوزه فرهنگی بهتر شد؛ به گونه‌ای که مناطق نیز وارد تعامل و روابط فرهنگی با محلات شدند.

 

نرگس نورا...زاده عضو شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر توجه به مشارکت شهروندان در امور شهری گفت: آموزش‌های شهروندی مهمترین مقوله‌ای است که شهرداری باید در این زمینه بیشتر توجه کرده و وارد شود.

 

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان نیز در ادامه جلسه به عملکرد این معاونت در سال 95 اشاره و اظهار کرد: ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری همدان با پشتیبانی اعضای شورا عملکرد خوبی داشت؛ به گونه‌ای که به عنوان پنج دستگاه برتر خدمت‌رسان توسط بازرسان وزارت کشور معرفی شد.

 

محمد قدیمی با اشاره به اینکه میزان مشارکت و همکاری تشکل‌های مردمی در سال 95 با شهرداری بسیار خوب بود، افزود: با توجه به اینکه توجه به فرهنگ در شهر تحول ایجاد می‌کند بر این اساس باید مدیران فرهنگی براساس تخصص و تجربه انتخاب شوند.

 

قدیمی اضافه کرد: نهادینه کردن فرهنگ در حوزه‌های مختلف نیازمند توجه به حوزه فرهنگی است؛ چرا که توجه به این حوزه نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

 

در ادامه روح‌ا... وجدی مدیر اجتماعی معاونت اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان به ارائه گزارش از فعالیت و عملکرد این معاونت در سال 95 پرداخت و برنامه‌های سال 96 را بیان کرد.

 

 

 

انتهای پیام/

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٧ کاربران آنلاین :
۵۱۸,۳۳۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان