Thu April 26, 2018   |   پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مصوبـات شورا
     مصوبـات شـورا
1396/11/29
صورت جلسه شماره 82
1396/11/24
صورت جلسه شماره 81
1396/11/15
صورت جلسه شماره 80
بیشتر ...
     مصاحبه و مقاله
رکوردی برای نمایش یافت نشد
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٢/١٨ تعداد بازدیـد : ١٩۶   بازگشت
 
 
 


رئيس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان:


6 دستگاه اتوبوس گردشگري ايام عيد نوروز در همدان فعال مي‌شود

 

 

رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک و محيط زيست شوراي اسلامي شهر همدان با اشاره به افزايش تعداد اتوبوس‌هاي گردشگري در ايام عيد گفت: 6 دستگاه اتوبوس گردشگري در ايام عيد نوروز فعال است.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، کامران گردان در کميسيون خدمات شهري با اشاره به اولويت‌هاي سال آينده شورا و شهرداري اظهار داشت:  مهمترين اولويت سال آينده بر محور آموزش فرهنگ ترافيک متمرکز خواهد بود که براي پيگيري‌هاي لازم در اين موضوع، کميته‌اي تشکيل خواهد شد.

 

گردان به پيگيري آموزش فرهنگ شهروندي اشاره کرد و گفت: آموزش فرهنگ ترافيک و فرهنگ شهروندي به منظور جلوگيري از موازي‌کاري‌ها و ايجاد بازخورد بهتر صورت مي‌گيرد.

 

وي اضافه کرد: کميسيون خدمات شهري به طور منظم طي سال جاري و با اکثريت اعضا برقرار شده و شهرداري تمام مصوبات کميسيون خدمات شهري به جز سه مورد را انجام داده است.

 

رئيس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر همدان با بيان اينکه بيش از 50 جلسه در کميسيون خدمات شهري برقرار شده است، افزود: مصوبه بسيار خوب کميسيون، ساماندهي دکل‌هاي بي‌تي‌اس بود که جزو معدود شهرهاي داراي اين مصوبه هستيم.

 

گردان با تأکيد بر اينکه به دنبال يکسان‌سازي دکل‌هاي بي‌تي‌اس فاقد مصوبه و تجميع آنها هستيم، تصريح کرد: اين اقدامات در راستاي زيباسازي انجام مي‌شود.

 

 وي به جمع‌آوري پسماندهاي بيمارستاني در سال جاري اشاره کرد و ادامه داد: قراردادي بين سازمان مديريت پسماند و بيمارستان‌ها منعقد شده و مشکل تعرفه حمل پسماندها نيز رفع شد.

 

سگ‌کشي حذف و زنده‌گيري جايگزين شد

 

رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک و محيط زيست شوراي اسلامي شهر همدان اظهار کرد: حمايت از سازمان‌هاي مردم‌نهاد دوستدار حيوانات نيز صورت گرفت و موضوع سگ‌کشي حذف و زنده‌گيري جايگزين شد.

 

گردان با اشاره به بهره‌گيري از توان و ظرفيت سازمان‌هاي مردم‌نهاد در مديريت بحران، بيان کرد: شهرداري همدان وضعيت مناسبي در بخش مديريت بحران نسبت به ساير شهرها دارد.

 

وي ساماندهي وانت بارها در بلوار آيت‌الله نجفي را از کارهاي مشکل در سال جاري دانست و افزود: با ساماندهي، وجود وانت بارها در اين منطقه به حداقل رسيده و جانمايي آنها نيز انجام شده است.

 

رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک و محيط زيست شوراي اسلامي شهر همدان با بيان اينکه ايمن‌سازي عبور و مرور عابرين پياده و احداث پل عابر نيز انجام شده است، گفت: پل‌هاي عابرپياده بايد به صورت مکانيزه ايجاد شود که در همين راستا پل‌هاي مزدقينه و سعيديه مکانيزه شده است.

 

وي با تأکيد بر اينکه در بلوار ارتش بيشترين تصادفات را در گذشته شاهد بوديم، خاطرنشان کرد: با اجراي نرده‌کشي در بلوار ارتش تصادف عابران به صفر رسيد.

 

گردان به ساماندهي خطوط تاکسي‌راني و اتوبوسراني طي سال اشاره کرد و يادآور شد: بازسازي تعدادي از ايستگاه‌هاي اتوبوس، نصب ايستگاه انتظار مسافرين و بازسازي اتوبوس‌ها و واگذاري 22 دستگاه اتوبوس نيز انجام شد.

 

جمع آوري 19 دام‌فروشي در کوي خضر

 

گردان در ادامه توضيح مصوبات سال با اشاره به جمع‌آوري دام‌فروشان کوي خضر، اظهار کرد: انجام اين امر کار سنگيني بود؛ 23 محل دام‌فروشي در کوي خضر وجود داشت که توانستيم 19 محل را جمع‌‌آوري کنيم و جمع‌آوري چهار محل باقي مانده نيز از سه روز گذشته آغاز شده است.

 

وي در ادامه با بيان اينکه در بحث آموزش شهروندي چند کار مهم را در برنامه کاري قرار داده‌ايم که تا پايان شوراي چهارم انجام خواهد شد، گفت: بحث فرهنگ ترافيک و فرهنگ شهروندي از جمله اين اقدامات است.

 

رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک و محيط زيست شوراي اسلامي شهر همدان با تأکيد بر اينکه بايد فرهنگ‌سازي کاهش توليد زباله و تفکيک زباله در منازل را مد نظر داشته باشيم، افزود: نقش روحانيون در کمک به فرهنگسازي بسيار برجسته است و بايد اين مهم را در دستور کار قرار دهيم.

 

گردان خواستار پيگيري موضوع فرهنگ‌سازي پسماند در فرهنگسراها شد و بيان کرد: دانش‌آموزان در مدارس تقريباً با تفکيک زباله آشنا شده‌اند؛ نيروهاي خدماتي شهر نيز مي‌توانند در فرهنگ‌سازي و آموزش نقش داشته باشند.

 

وي يادآور شد: افزايش آموزش‌ها باعث کاهش توليد پسماند مي‌شود؛ معاونت خدمات شهري، پسماند و معاونت فرهنگي اجتماعي و گردشگري شهرداري سازمان‌هايي هستند که در صورت هماهنگي با يکديگر کار خوبي را در اين خصوص خواهند داشت و وضعيت مناسبي در شهر خواهيم داشت.

 

رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک و محيط زيست شوراي اسلامي شهر همدان با تأکيد بر اينکه با فرهنگ‌سازي در موضوع پسماند کاهش هزينه و زيبايي در شهر را شاهد خواهيم بود، اظهار کرد: در بحث آموزش هر سازماني مي‌خواهد کار به نام خودش باشد اما براي حصول نتيجه بايد منسجم باشيم.

 

 

 
     
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۵۱۸,۳۴۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای عالی استان ها
مرکز پژوهش های شورا
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری
روزنامه هگمتانه
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت شهرسازی و معماری
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
سازمان عمران شهرداری
 
دسترسی سریع 
مصوبات شورا
قوانین و آیین نامه ها
دریافت گزارشات مردمی
پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان